reklama

Financie na rekonštrukciu objektov novej materskej školy na Zátvore chce mesto získať z eurofondov

V júli 2018 kúpilo Mesto Trnava od Slovenských elektrární budovy a k nim prináležiace pozemky bývalej materskej školy, jaslí ši špeciálnej ZŠ na sídlisku Zátvor s cieľom vybudovať novú mestskú materskú školu.

Cena za objekty a pozemky predstavovala viac ako 785-tisíc eur, mesto sa s elektrárňami dohodlo na splátkovom kalendári.

Prvá splátka vo výške 185 365 eur bola zaplatená po podpise zmluvy, ďalšie štyri splátky vo výške 150 000 eur sa uhrádzajú vždy do 30. júna až do roku 2022.

V apríli 2019 vyhlásila trnavská radnica tender na dodávateľa projektovej dokumentácie pre komplexnú rekonštrukciu objektov.

O aktuálnom stave tohto zámeru informovala trnava-live.sk hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu na Mestskom úrade v Trnave Veronika Majtánová.

“Momentálne sme v štádiu, kedy máme právoplatné stavebné povolenie. Projektová dokumentácia je k dispozícii, výška nákladov by podľa nej mala byt 1,54 milióna eur. Na realizáciu tohto projektu sa budeme uchádzať o získanie príspevku z eurofondov,” priblížila.


Objekty bývalej MŠ a jaslí na Zátvore

Niekoľko rokov opustené objekty na Spojnej ulici chce mesto v budúcnosti využívať na zriadenie materskej školy. Predbežne sa počíta s kapacitou pre asi 115 detí.

V lokalite Trnava – Sever disponuje samospráva kapacitou pre 340 detí v materských školách, no nároky na ďalšie miesta rastú.

„Podľa počtu detí s trvalým pobytom v tejto lokalite by mesto potrebovalo 456 miest v materských školách,“ vypočítal Odbor vzdelávania, športu a kultúry MsÚ v Trnave v roku 2018.

Projektová dokumentácia rieši rekonštrukciu a adaptáciu celého objektu a priľahlého areálu vrátane autorského dohľadu.

Po rekonštrukcii sa majú využívať dve podlažia hlavného objektu, kde sa počítalo s vytvorením piatich tried s kapacitou pre viac ako 20 detí.

V objekte MŠ budú aj spálne, šatne, priestory určené na osobnú hygienu. Nachádzať sa tu bude aj zborovňa, riaditeľňa, prezliekareň pre personál a technické miestnosti.

Mesto počítalo na Spojnej ulici aj s vybudovaním školskej jedálne s plným technickým vybavením.

V rámci vonkajšieho areálu je súčasťou zámeru celková úprava plôch, zelene, výstavba detského ihriska či inštaláciu nového mobiliáru.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2020 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.