reklama

Mesto kúpilo od Slovenských elektrární nevyužívané objekty bývalej materskej školy a jaslí na Zátvore

Mesto Trnava sa dohodlo na odkúpení budov a k nim prináležiacich pozemkov bývalej materskej školy a jaslí na sídlisku Zátvor. Nehnuteľnosti patrili Slovenským elektrárňam, a.s. Podnik už dlhšiu dobu nenašiel pre budovy využitie. Mesto tu plánuje vybudovať materskú školu.

Kúpna zmluva medzi mestom Trnava a Slovenskými elektrárňami bola podpísaná na konci júla 2018.

Celková cena za objekty bývalej materskej školy a jaslí, ktoré sú umiestnené na pozemkoch s výmerou 6900 metrov štvorcových, za pozemky s výmerou takmer 5500 metrov štvorcových a za príslušenstvo ako je oplotenie, chodníky, prípojky inžinierskych sietí, predstavuje 785 365 eur.

Obe zainteresované strany sa dohodli, že kúpna cena bude zaplatená na niekoľko častí.

Prvá splátka vo výške 185 365 eur po podpise zmluvy, ďalšie štyri splátky vo výške 150 000 eur sa budú uhrádzať vždy do 30. júna v rokoch 2019, 2020, 2021 a 2022.
Objekty bývalej MŠ a jaslí na Zátvore v súčasnosti

Kúpu objektov od Slovenských elektrární na sídlisku Zátvor odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva v apríli tohto roka.

Dôvodom je snaha o zvýšenie súčasných kapacít materských škôl v mestskej časti Trnava – Sever.

Ako uvádza mestský úrad, aktuálne disponuje mesto v tejto lokalite kapacitou pre 340 detí.

„Podľa počtu detí s trvalým pobytom v tejto lokalite by mesto potrebovalo 456 miest v materských školách,“ konkretizuje Odbor vzdelávania, športu a kultúry MsÚ v Trnave.

Ešte skôr, ako nastúpia do materskej školy na Zátvore prvé deti, čaká budovy aj pozemky v areáli revitalizácia.


Celkový pohľad na areál na Spojnej ulici

FOTO: mapy.cz

Ulož ako PDF
Napísal 22. augusta 2018 11:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto kúpilo od Slovenských elektrární nevyužívané objekty bývalej materskej školy a jaslí na Zátvore”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.