reklama

V súvislosti výstavbou novej materskej školy sa pripravuje sa asanácia prázdneho objektu v areáli ZŠ Gorkého

Nevyužívaný objekt v areáli Základnej školy na Gorkého ulici čaká asanácia. Jednopodlažná budova slúžila v minulosti ako školský služobný byt. Už niekoľko rokov je objekt prázdny. Na jeho mieste má v budúcnosti vyrásť materská škola s kapacitou 60 detí.

Odhadovaná cena za zbúranie objektu je 40-tisíc eur s DPH.

Dom je jednopodlažný, bez pivnice, prestrešený plochou strechou. Murovaná stavba má steny zo škvárobetónových tvárnic, hrúbka muriva aj s omietkou je 35 cm. Najskôr bude rozbúraná strecha, postupne obvodové múry, priečky, podlahy a základy. Všetky jamy po odstránených konštrukciách zasypú zeminou a zarovnajú.

Jestvujúce oplotenie zo strany chodníka zostane zachované. Počas asanačných prác bude zabezpečený prístup do základnej školy.

Mesto chce nájsť dodávateľa prác v polovici až druhej polovici júna. Búracie práce potrvajú približne tri týždne.


O niekoľko týždňov má byť nevyužívaný objekt na Gorkého ulici zrovnaný so zemou

Výstavbu novej materskej školy v areáli ZŠ Gorkého pripravuje mesto od roku 2016.

Priniesť má zlepšenie kvality života a zabezpečenie udržateľného poskytovania verejných služieb v oblasti vzdelávania detí materských škôl.

Radnica informovala, že budúca škôlka zvýši mieru kvalitného inkluzívneho vzdelávania a hrubej zaškolenosti detí materských škôl (pripravenosti na vzdelávanie v ZŠ) vo veku 3 – 5 rokov, najmä detí zo sociálne znevýhodneného prostredia a marginalizovanej rómskej komunity.

Realizácia projektu je spolufinancovaná Európskym fondom regionálneho rozvoja s celkovým rozpočtom 1,1 milióna eur.

V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu sa počítalo s prijatím približne 400-tisíc eur, takmer 700-tisíc má investovať mesto z vlastných rozpočtových zdrojov.

„Súčasťou projektu s kapacitou 60 detí vo veku 3 – 5 rokov je úprava areálu vybudovaním detských ihrísk, chodníkov a realizáciou sadových úprav. Zároveň budú vytvorené moderné interiérové a exteriérové priestory slúžiace pre potreby predškolského vzdelávania s ohľadom na špecifické požiadavky inkluzívneho vzdelávania. Cieľom projektu je zvládnutie prechodu z materskej školy na základnú školu a následné zvládnutie povinnej školskej dochádzky. Predpokladané obdobie realizácie je 27 mesiacov, plánovaný termín ukončenia je 21. december 2019,“ konkretizovala trnavská radnica na jeseň 2017.

Ako vyplýva z vypracovaného projektu, budova bude pozostávať z dvoch nadzemných podlaží.

Na prvom nadzemnom podlaží sa bude nachádzať herňa, spálňa s hygienickými priestormi, sklad didaktických pomôcok, kuchynka pre výdaj stravy, kancelária, miestnosť pre výučbu krúžkovej činnosti, telocvičňa, šatňa, WC, technická miestnosť a spojovacia chodba so ZŠ.

Na druhom nadzemnom podlaží sú navrhnuté dve samostatné herne, spálňa s hygienickými priestormi, sklady pre didaktické pomôcky, kuchynka pre výdaj stravy a denná miestnosť pre personál.

Detské ihriská sú navrhnuté dve. Jedno pre malé deti v tesnej blízkosti MŠ a druhé pre väčšie deti vo východnej časti areálu ZŠ. Ihriská budú od areálu oddelené a vybavené hracími prvkami.

Projekt má vydané právoplatné stavebné povolenie z novembra 2016.


Vizualizácia budúcej materskej školy

Foto a vizualizácia: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2018 14:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.