reklama

Nová materská škola na Gorkého ulici má stáť do dvoch rokov

V marci tohto roka sme informovali o snahe trnavskej samosprávy postaviť v areáli Základnej školy na Gorkého ulici novú materskú školu pre 60 detí. Podľa aktuálnych informácií radnice v súčasnosti sa pripravujú podklady na vyhlásenie výberového konania na realizáciu stavby Materskej školy v areáli ZŠ Gorkého 21.

Od výstavby MŠ v areáli ZŠ na Gorkého ulici sa očakáva zlepšenie kvality života a zabezpečenie udržateľného poskytovania verejných služieb v oblasti vzdelávania detí materských škôl.

Preto je budúca škôlka umiestnená v lokalite, kde priamo napĺňa potreby detí a ich rodičov. Jej vznikom sa zvýši miera kvalitného inkluzívneho vzdelávania a hrubej zaškolenosti detí MŠ (pripravenosti na vzdelávanie v ZŠ) vo veku 3 – 5 rokov, najmä detí zo sociálne znevýhodneného prostredia a marginalizovanej rómskej komunity, informuje mesto Trnava.


Vizualizácia projektu MŠ

Zdroj: Mesto Trnava

“Projekt bude realizovaný výstavbou novej MŠ v areáli ZŠ Gorkého v Trnave s kapacitou 60 detí vo veku 3 – 5 rokov. Jeho súčasťou bude úprava areálu MŠ vybudovaním detských ihrísk, chodníkov a realizáciou sadových úprav. Zároveň budú vytvorené moderné interiérové a exteriérové priestory slúžiace pre potreby predškolského vzdelávania s ohľadom na špecifické požiadavky inkluzívneho vzdelávania. Cieľom projektu je zvládnutie prechodu z MŠ na ZŠ a následnému zvládnutiu povinnej školskej dochádzky. Predpokladané obdobie realizácie je 27 mesiacov, plánovaný termín ukončenia je 21. december 2019,” konkretizovalo mesto v tlačovej správe.

Realizácia zámeru je spolufinancovaná Európskym fondom regionálneho rozvoja s celkovým rozpočtom 1,1 milióna eur.

V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu získa mesto Trnava približne 400-tisíc eur, takmer 700-tisíc zaplatí z vlastných rozpočtových zdrojov.

Výstavba materskej školy má byť realizovaná na mestských pozemkoch. V tomto priestore sa v súčasnosti nachádza objekt, ktorý bude pred samotnou realizáciou kompletne odstránený.

Ako vyplýva z vypracovaného projektu, budova bude pozostávať z dvoch nadzemných podlaží.

Na prvom nadzemnom podlaží sa bude nachádzať herňa, spálňa s hygienickými priestormi, sklad didaktických pomôcok, kuchynka pre výdaj stravy, kancelária, miestnosť pre výučbu krúžkovej činnosti, telocvičňa, šatňa, WC, technická miestnosť a spojovacia chodba so ZŠ.

Na druhom nadzemnom podlaží sú navrhnuté dve samostatné herne, spálňa s hygienickými priestormi, sklady pre didaktické pomôcky, kuchynka pre výdaj stravy a denná miestnosť pre personál.

Detské ihriská sú navrhnuté dve. Jedno pre malé deti v tesnej blízkosti MŠ a druhé pre väčšie deti vo východnej časti areálu ZŠ. Ihriská budú od areálu oddelené a vybavené hracími prvkami.

Projekt má vydané právoplatné stavebné povolenie z novembra 2016.


Súčasný stav priestorov

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2017 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.