reklama

Cirkevná materská škola sv. Alžbety rozšíri kapacitu o tri triedy, situované budú v areáli gymnázia na Kalinčiakovej ulici

Cirkevná materská škola sv. Alžbety so sídlom na Ustianskej ulici v Trnave plánuje rozširovanie priestorov s cieľom zvýšiť kapacitu škôlky. Nové triedy materskej školy majú vzniknúť po rekonštrukcii v rámci elokovaného pracoviska na Kalinčiakovej ulici, v priestoroch Arcibiskupského gymnázia biskupa P. Jantauscha.

Pripravovaný zámer Cirkevnej materskej školy sv. Alžbety sa týka rekonštrukcie časti priestorov v areáli gymnázia, ktoré budú slúžiť pre potreby materskej školy.

Prostredníctvom rekonštrukcie jedného z objektov budú vytvorené tri nové triedy s kapacitou 60 miest.

Projekt rekonštrukcie počíta okrem obnovy priestorov pre vyučovací proces aj s úpravou vonkajšieho areálu a modernizáciou detského ihriska, ako aj s úpravami areálových komunikácií a spevnených plôch.


Areál Arcibiskupského gymnázia na Kalinčiakovej ulici

V rámci stavebných prác sa uskutoční zmena dispozičného riešenia budovy potrebná pre zriadenie škôlky so školskou kuchyňou v zmysle platnej legislatívny, prebehne rekonštrukcia vnútorných priestorov – výmena podláh, obnovy povrchových úprav stien a stropov, výmena sanitárnych zariadení, rekonštrukcia elektroinštalácie, ústredného vykurovania, osadenie nových kanalizačných rozvodov v celom objekte a nových železobetónových lapačov tuku.

Ako vyplýva z predloženého zámeru, na poschodí sa budú nachádzať dve triedy so spálňami, kabinet pre učiteľku a sklad, umyváreň so sprchou, sociálne zariadenia pre detí a samostatné pre učiteľky, miestnosť pre tvorivé dielne a menšia kuchynka. Materská škola bude mať vlastnú kuchyňu.

V rámci zvýšenia energetickej hospodárnosti budovy bude kvôli zabezpečeniu súladu s platnými teplotechnickými normami zateplený obvodový plášť budovy a plochá strecha.

Projekt počíta aj so sadovými úpravami v exteriéri.

Náklady na rekonštrukciu dosiahnu 550-tisíc eur s DPH, projekt bude realizovaný s prispením prostriedkov z Európskej únie.

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2018 11:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.