reklama

V obytnom súbore Prúdy bude aj materská škola pre 120 detí. S jej zaradením do siete škôl súhlasili poslanci

V novom obytnom súbore Prúdy má vzniknúť aj materská škola pre 120 detí. Žiadosť o udelenie súhlasu so zaradením materskej školy a školskej jedálne do siete škôl a školských zariadení schválili poslanci trnavského zastupiteľstva 29. septembra 2020.

Súkromná materská škola Prúdy má mať štyri triedy a kapacitu 120 detí. Jej súčasťou bude aj súkromná školská jedálneň.

Z údajov predložených v žiadosti o zaradenie do siete škôl vyplýva, že materská škola má začať fungovať od 1. septembra 2022.


Vizualizácia obytného súboru Prúdy

Zdroj: Developer

V meste Trnava v súčasnosti pôsobia štyri verejné materské školy bez právnej subjektivity, 20 verejných materských škôl ako súčastí právnych subjektov, tri súkromné materské školy, jedna súkromná materská škola ako súčasť právneho subjektu, jedna cirkevná materská škola s elokovaným pracoviskom a jedna cirkevná materská škola ako súčasť právneho subjektu.

Schválenie žiadosti o zaradenie súkromnej materskej školy do siete škôl a školských zariadení znamená v zmysle zákona, že mesto bude mať záväzok prispievať materskej škole na osobné a bežné prevádzkové výdavky v rámci originálnych kompetencií.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2020 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V obytnom súbore Prúdy bude aj materská škola pre 120 detí. S jej zaradením do siete škôl súhlasili poslanci”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.