reklama

Nová materská škola v lokalite Prúdy s kapacitou 120 detí je na začiatku stavebného konania

V lokalite vznikajúceho obytného súboru Prúdy pribudne onedlho aj nová materská škola. Zámer je aktuálne na začiatku stavebného konania.

Z predloženej projektovej dokumentácie vyplýva, že v novej materskej škole sa bude nachádzať šesť tried so samostatným hygienickým zázemím. Celková kapacita predškolského zariadenia má dosiahnuť 120 detí. V objekte MŠ sa má nachádzať aj osem bytových jednotiek.

Budova sa skladá z viacerých hmôt prepojených komunikačným traktom. Tieto hmoty vytvárajú na východe polootvorené átriá, ktoré slúžia ako exteriérové rozšírenie herní štyroch tried situovaných na prízemí.

Dve triedy na poschodí, určené pre staršie deti, budú vybavené exteriérovými terasami.


Vizualizácia objektu materskej školy Prúdy

Zdroj: investor

Samostatné funkčné časti budú tvoriť jedáleň, zázemie jedálne určené na prípravu stravy, skladové priestory či technické zázemie objektu.

Jedáleň na prízemí má možnosť otvorenia a vytvorenia exteriérovej terasy. Zároveň je prepojená s foyerom škôlky, čo umožní ich transformáciu na multifunkčný priestor, ktorý je možné takisto spojiť s priľahlým átriom.

Bytové jednotky sa budú nachádzať na poschodí a v podkroví, sú koncipované ako 1-izbové a 2-izbové, ktoré budu slúžiť zamestnancom materskej školy.

Objekt MŠ bude dopravne napojený z novej účelovej cesty, na parkovanie bude vytvorených 18 miest pre autá. Areál škôlky s výmerou 2675 metrov štvorcových bude oplotený, projekt počíta aj s inštaláciou detského ihriska.

V rámci sadových úprav majú prevažovať stromy a kríková zeleň s cieľom vytvorenia ozelenených plôch stálozelenými krovinami s minimálnou potrebnou údržbou. Dominantnú časť bude tvoriť trávnatá plocha pre optimálny voľný pohyb detí.

Výstavba novej materskej školy Prúdy má odštartovať na jar budúceho roka a ak všetko pôjde podľa plánov, dokončená má byť ku konca roka 2023.

V budúcom roku zároveň počíta developer s dokončením výstavby a odovzdávaním bytov v prvých štyroch bytových domoch, v horizonte do konca roka 2024 by mali byť dokončené ďalšie štyri bytové domy.


Vizualizácie interiérov MŠ

Zdroj: investor

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2022 12:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.