reklama

Nová materská škola v lokalite Prúdy pre 120 detí získala stavebné povolenie, hotová by mohla byť do konca tohto roka

V lokalite vznikajúceho obytného súboru Prúdy pribudne onedlho okrem bytových domov či prevádzok pre obchod a služby aj nová materská škola. Investor získal v marci 2023 stavebné povolenie na výstavbu objektu s kapacitou 120 detí.

Z predloženej projektovej dokumentácie vyplýva, že v novej materskej škole sa bude nachádzať šesť tried so samostatným hygienickým zázemím. Celková kapacita predškolského zariadenia má dosiahnuť 120 detí. V objekte MŠ sa má nachádzať aj osem bytových jednotiek.

Budova sa skladá z viacerých hmôt prepojených komunikačným traktom. Tieto hmoty vytvárajú na východe polootvorené átriá, ktoré slúžia ako exteriérové rozšírenie herní štyroch tried situovaných na prízemí.

Dve triedy na poschodí, určené pre staršie deti, budú vybavené exteriérovými terasami.


Vizualizácia objektu materskej školy Prúdy

Zdroj: investor

Samostatné funkčné časti budú tvoriť jedáleň, zázemie jedálne určené na prípravu stravy, skladové priestory či technické zázemie objektu.

Jedáleň na prízemí má možnosť otvorenia a vytvorenia exteriérovej terasy. Zároveň je prepojená s foyerom škôlky, čo umožní ich transformáciu na multifunkčný priestor, ktorý je možné takisto spojiť s priľahlým átriom.

Bytové jednotky sa budú nachádzať na poschodí a v podkroví, sú koncipované ako 1-izbové a 2-izbové, ktoré budu slúžiť zamestnancom materskej školy.

Objekt MŠ bude dopravne napojený z novej účelovej cesty, na parkovanie bude vytvorených 18 miest pre autá. Areál škôlky s výmerou 2675 metrov štvorcových bude oplotený, projekt počíta aj s inštaláciou detského ihriska.

V rámci sadových úprav majú prevažovať stromy a kríková zeleň s cieľom vytvorenia ozelenených plôch stálozelenými krovinami s minimálnou potrebnou údržbou. Dominantnú časť bude tvoriť trávnatá plocha pre optimálny voľný pohyb detí.

Ako informoval trnava-live.sk investor pred niekoľkými mesiacmi, výstavbu novej materskej školy Prúdy plánuje odštartovať v priebehu tohtoročnej jari a ak všetko pôjde podľa plánov, dokončená má byť ku konca roka 2023.

V tomto roku zároveň počíta developer s dokončením výstavby a odovzdávaním bytov v prvých štyroch bytových domoch, v horizonte do konca roka 2024 by mali byť dokončené ďalšie štyri bytové domy.


Vizualizácie interiérov MŠ

Zdroj: investor

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2023 12:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.