reklama

Nová obytná zóna so štyrmi bytovými domami v Modranke získala prvé stavebné povolenie

Spoločnosť Farma Fresh Slovakia začala v roku 2014 s prípravou novej obytnej zóny na okraji Modranky. O zámere sme informovali v januári 2015. Predložený projekt vtedy riešil výstavbu 81 bytov v štyroch bytových domoch na Topoľovej ulici.

Po viac ako dvoch rokoch od prvých krokov získal investor stavebné povolenie na objekty komunikácií a spevnených plôch.

Projekt naďalej počíta s výstavbou 4 bytových domov. Tri z nich budú prístupné z Topoľovej ulice, ktorú predĺžia o 42 metrov, do štvrtého obytného domu povedie cesta zo Sereďskej ulice.

V rámci spevnených plôch budú vybudované parkoviskové komunikácie a parkovacie státia pre osobné autá, sieť chodníkov pre peších a dve plochy určené pre kontajnery komunálneho odpadu.

Projekt spevnených plôch a komunikácií počíta s vybudovaním viac ako 100 parkovacích miest.

Vizualizácie: Farma Fresh Slovakia

Obytná zóna „Topoľová ulica – juh“ má vyrásť na pozemkoch s rozlohou 8900 metrov štvorcových.

Podľa pôvodného projektu, ktorý ešte nemá vydané stavebné povolenie, boli tri bytové domy boli navrhnuté s tromi nadzemnými podlažiami a ďalším ustúpeným podlažím, jedna bytovka mala byť dvojpodlažná, rovnako s ďalším ustúpeným podlažím.

Územie je v súčasnosti nevyužívané a vzniklo po odstránení nelegálnej výstavby realizovanej v minulých desaťročiach.

Investor má záujem na funkčnom zhodnotení a reprofilácii pozemku v zmysle územného plánu.

Pozemky na okraji Modranky majú v súčasnosti charakter neupraveného priestoru, ktorý sa premení na malú obytnú zónu s kvalitným verejným priestorom s predpokladom príchodu novej, najmä mladšej generácie ľudí do tejto mestskej časti.


Umiestnenie obytnej zóny

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2017 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.