reklama

Obytná zóna Cukrovar získala povolenie na prvý rezidenčný blok so 119 bytmi, výstavba odštartuje v priebehu jari

Obytná zóna Cukrovar získala stavebné povolenie na výstavbu prvého rezidenčného bloku, ktorý vyrastie v časti bývalého trnavského cukrovaru susediacej s Kalváriou.

Projekt Cukrovar zásadným spôsobom zmení rozsiahle až 25 – hektárové v súčasnosti zanedbané a nevyužívané územie v dotyku historického centra Trnavy. Vlastník areálu, spoločnosť United Industries a.s., v súčasnosti pripravuje úvodnú fázu premeny územia v podobe výstavby prvého z viacerých plánovaných rezidenčných blokov.

V minulých týždňoch získal predkladateľ zámeru stavebné povolenie umožňujúce výstavbu rezidenčného bloku v susedstve parku Kalvária, v severozápadnom rohu celého územia bývalého cukrovaru.

Developer je tiež od decembra 2021 držiteľom stavebného povolenia, ktoré sa týka sa výstavby okružnej križovatky na Cukrovej ulici, prístupovej komunikácie do rezidenčného bloku z Cukrovej ulice a vnútroareálových komunikácií, ktoré obslúžia bytové domy v rámci prvého rezidenčného bloku.

Vizualizácia: Cukrovar.sk

Ako informoval trnava-live.sk Andrej Matys z trnavskej spoločnosti Neoreal, ktorá zabezpečuje predaj bytov v projekte Cukrovar, spustenie výstavby bytov je naplánované už na jarné mesiace.

„Predpokladáme, že stavebné práce odštartujú už v priebehu mája či júna 2022. S dokončením prvých štyroch bytoviek a odovzdávaním bytov novým vlastníkom sa počíta na prelome rokov 2023 – 2024,“ konkretizoval.

Úvodný rezidenčný blok bude pozostávať zo štyroch bytových domov, celkovo postavia v rámci tejto etapy 119 bytov.

Developer plánuje dlhodobo nevyužívanú 25-hektárovú lokalitu bývalého cukrovaru premeniť na atraktívne územie, do ktorého prinesie život.

Vzniknúť tu má postupne celkovo 13 rezidenčných blokov, ako aj polyfunkčné centrum s rôznymi prevádzkami a službami.

„Projekt Cukrovar bude tvoriť nízkopodlažná zástavba s dôrazom na to, aby nebola narušená panoráma mesta, ako ani samotného cukrovaru. Súčasťou zámeru je aj citlivá obnova pôvodných historických budov trnavského cukrovaru. Lokalita bude postupne napojená aj na historické centrum mesta,“ priblížil Andrej Matys.

Dopravné napojenie

Úprava Cukrovej ulice, vrátane výstavby okružnej križovatky, zrejme započne v roku 2023. Jej dokončenie a odovzdanie do užívania je podmienkou kolaudácie bytových domov.

Jedno odbočenie bude do novej rezidenčnej zóny, druhé do susedného areálu, dve ramená povedú dopravu po Cukrovej ulici. Vnútorný ostrovček s plochou zelene bude mať priemer 12 metrov, naň nadviaže dlažobný prstenec široký dva metre a samotné teleso cesty so šírkou sedem metrov.

Súčasťou výstavby kruhovky bude aj rekonštrukcia časti Cukrovej ulice v rozsahu niekoľkých desiatok metrov v oboch smeroch pred okružnou križovatkou.

Projekt počíta aj s úpravami trás chodníka pre peších a cyklochodníka, ktoré budú kruhovú križovatku lemovať po pravej strane v smere od Kalvárie.

Do obytnej zóny povedie z okružnej križovatky prístupová cesta s dĺžkou 140 metrov, ako aj chodníky pre peších. Bytový dom umiestnený najlbližšie k Cukrovej ulici bude mať napojenie z podzemných garáží na slepú ulicu Pri Kalvárii, oproti kynologického klubu.

Vizualizácia: Cukrovar.sk

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2022 13:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.