reklama

Na okraji Modranky má vyrásť malá obytná zóna so štyrmi bytovkami

Na okraji Modranky plánuje vybudovať trnavská spoločnosť novú obytnú zónu. Situovaná je na južnom okraji mestskej časti v lokalite ulíc Sereďská a Topoľová.

Zámer spoločnosti Farma Fresh Slovakia počíta s výstavbou 81 bytov v štyroch bytových domoch. Nový domov by tu mohlo nájsť približne 180 obyvateľov.

Obytná zóna „Topoľová ulica – juh“ má vyrásť na pozemkoch s rozlohou 8900 metrov štvorcových. Zastavaná plocha objektov dosiahne 2200 m2, spevnené plochy sa budú rozprestierať na ploche približne 3500 m2, plochy verejnej zelene dosiahnu asi 3000 metrov štvorcových.

Investor predpokladá so začatím výstavby bytoviek a infraštruktúry v polovici roku 2015, projekt má byť dokončený v decembri 2017.

obytna-modranka1
obytna-modranka-2

Vizualizácie: Farma Fresh Slovakia

V jednotlivých bytovkách sa počíta s umiestnením 49 dvojizbových, 24 trojizbových a 8 jednoizobových bytov. V najväčšej bytovke bude 27 bytových jednotiek, v ďalších troch umiestnia po osemnásť bytov.

V rámci statickej dopravy je navrhnutých 135 parkovacích miest.

Tri bytové domy sú navrhnuté s tromi nadzemnými podlažiami a ďalším ustúpeným podlažím, jedna bytovka bude dvojpodlažná rovnako s ďalším ustúpeným podlažím.

Dopravá dostupnosť budúcej obytnej zóny je riešená z Topoľovej aj Sereďskej ulice.

Dotknutá lokalite je v súčasnosti nevyužívaná a vznikla po odstránení nelegálnej výstavby realizovanej v minulých desaťročiach.

Investor má záujem na funkčnom zhodnotení a reprofilácii pozemku v zmysle územného plánu. Pozemky na okraji Modranky majú v súčasnosti charakter neupraveného priestoru, ktorý sa premení na malú obytnú zónu s kvalitným verejným priestorom s predpokladom príchodu novej, najmä mladšej generácie ľudí do tejto mestskej časti.

Predpokladané náklady na realizáciu projektu investor odhaduje na 7,9 milióna eur.

Zámer je aktuálne v štádiu posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Mapa umiestnenia:
obytna-modranka3

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2015 13:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na okraji Modranky má vyrásť malá obytná zóna so štyrmi bytovkami”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.