reklama

Na okraji Modranky chcú pre stavbu bytoviek meniť územný plán

Realizovať výstavbu nízkopodlažných bytoviek a rodinných domov plánuje v budúcnosti na okraji Modranky spoločnosť Farma Fresh Slovakia.

Platný územný plán mesta Trnava umožňuje v súčasnosti v lokalite na konci Topoľovej ulice medzi existujúcou zástavbou rodinných domov a záhradkárskou osadou na pozemkoch po asanovaných nelegálnych stavbách výstavbu iba rodinných domov.

topolova-modranka
Topoľová ulica

Reprofoto: Google Street View

Pre umožnenie výstavby nízkopodlažných bytových domov v zmiešanej zástavbe požiadali vlastníci spoločnosti mesto Trnava o povolenie spracovania zmien územného plánu. Poslanci žiadosť firmy Farma Fresh Slovakia schválili na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Povolenie na spracovanie zmien odporučili už predtým aj členovia Komisie stavebnej, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ s upozornením na skutočnosť, „že v dotyku na územie, ktoré je predmetom zmeny, sa nachádza záhradkárska osada. Je potrebné preveriť ďalší zámer využitia plochy záhradkárskej osady súbežne s prerokovávanou zmenou, pričom komisia odporúča osloviť v rámci verejného prerokovania vlastníkov pozemkov záhradkárskej osady„.

Spoločnosť Farma Fresh Slovakia je vlastníkom 7700 metrov štvorcových pozemkov v dotknutej lokalite na južnom okraji Modranky.

V rámci procesu spracovania podkladov pred žiadosťou o zmenu plánu sa k zámeru vyjadrujú úrady a inštitúcie. Po predložení komplexného materiálu so stanoviskami všetkých zákonom určených organizácií sa zámer dostane naspäť k poslancom, ktorí rozhodnú o tom, či zmenu v územnom pláne odsúhlasia, alebo zamietnu.

modranka-topolova

Predmetná lokalita vyznačená na mape

Zdroj: mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 7. mája 2014 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.