reklama

Na Družbe chcú rozšíriť priestory pre bowling a fitness o ďalšie aktivity, narážajú na platný územný plán

Prevádzkovateľ bowlingového a fitness centra na Clementisovej ulici chce rozšíriť priestory svojej prevádzky o viac ako 400 metrov štvorcových. Pre vybudovanie prístavby však poztrebuje súhlas poslancov MZ so zmenou územného plánu.

Plánované rozšírenie prevádzkových priestorov Galaxy Bowling Centra na sídlisku Družba o ďalšie športové aktivity, ako sú napríklad aerobic a zumba, naráža na aktuálne platný územný plán.

Dotknutý pozemok v priamom dotyku budovy z východnej strany je v územnom pláne určený pre viacpodlažnú výstavbu bytových domov, ale vyhradený ako nezastavateľná plocha rezervovaná pre výsadbu zelene.

„Tento regulatív bol vložený do Územného plánu mesta Trnava pri jeho aktualizácii v roku 2004 pre všetky pozemky vo vlastníctve mesta v obytných súboroch a školských areáloch s cieľom zvýšiť výmeru zelene a zabrániť ďalšiemu zahusťovaniu sídlisk,“ upresňuje Odbor územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave (OÚRaK).

Časť navrhovaného pozemku je v súčasnosti spevnená plocha, kde v minulosti stáli predajné stánky. Tieto boli okrem stánku s predajom chleba a pečiva odstránené.

bowling
Rozšírenie navrhuje investor zo zadnej strany budovy

Reprofoto: Google Street View

Investor žiada mesto o zmenu funkčného využitia pozemku na mestvotvornú funkciu. Plánovaná prístavba má mať rozmery 10×42 metrov.

„Odbor územného rozvoja a koncepcií navrhuje ponechať pôvodnú funkciu, nakoľko zmenou územného plánu by prišlo k ďalšiemu zníženiu disponibilnej plochy pre tvorbu verejnej zelene,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom majú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva na novembrovom zasadnutí.

Podľa OÚRaK touto povolenou zmenou môže prísť v budúcnosti k  precedensu pri povoľovaní ďalších investičných zámerov v územiach obytných súborov.

„Mesto v súčasnosti zabezpečuje vypracovanie koncepcie parkovania na území mesta, pričom súčasťou bude aj uvedená lokalita,“ dopĺňa svoje vyjadrenie OÚRaK.

Opačný názor majú členovia výboru mestskej časti: „Členovia VMČ ohľadom požiadavky rozšírenia fitnes centra na Starohájskej ulici, stavby nových parkovacích miest a presunu chodníka za fitnes centrom nezistili žiadny potencionálny nevhodný dopad na situáciu v dotknutej lokalite, a preto jednomyseľne schválili túto požiadavku a žiadajú, aby posunutie chodníka prebehlo s ohľadom a rešpektovaním prirodzene vyšliapaných trás podľa posúdenia mestského architekta.“

Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok na svojom zasadnutí 22. októbra 2015 materiál zobrala na vedomie a posúva ho na rokovanie MZ bez odporúčania s upozornením na možný precedens.

V prípade povolenia zmeny bude návrh spracovaný do materiálu ako Návrh Zmeny ÚPN 04/2015 a predložený na verejnoprávne prerokovanie.

Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie (SEA). Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska bude materiál predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Spracovanie návrhu zmeny si bude financovať žiadateľ.

bowl-vykres
Situácia

Zdroj: OÚRak

Ulož ako PDF
Napísal 2. novembra 2015 12:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Družbe chcú rozšíriť priestory pre bowling a fitness o ďalšie aktivity, narážajú na platný územný plán”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.