reklama

Na Kočišskom majú byť len rodinné domy, bytovky tam nechcú. Mesto upraví územný plán

Mesto plánuje upraviť územný plán (ÚPN) v lokalite Kočišské situovanej za Kamenným mlynom na okraji obce Biely Kostol. Návrh na spracovanie zmeny ÚPN odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva na utorňajšom zasadnutí.

Zmena sa má dotknúť plochy s rozlohou takmer 5 z celkových viac ako 30 hektárov. Súčasný územný plán povoľuje na Kočišskom stavať okrem nízkopodlažnej zástavby rodinných domov aj viacposchodové bytovky. V prípade uskutočnenia zmeny bude možné v dotyku golfového odpaliska realizovať len nízkopodlažnú zástavbu rodinných domov.

kocisske
Lokalita Kočišské sa nachádza na okraji Bieleho Kostola

Na Kočišskom mesto od roku 2004 v súvislosti s príchodom automobilky PSA a ďalších investorov plánovalo postaviť nové mega sídlisko, kde malo vyrásť niekoľko desiatok bytových domov s približne 1800 bytmi a rodinnými domami.

Ako ukázal čas, skutočnosť bola iná a k realizácii zámeru neprišlo. O projekt neprejavil záujem žiaden investor. Navyše v prípravnom období nastala hospodárska recesia. Neskôr začali ľudia dávať prednosť rodinným domom pred bytmi, zvlášť v lokalitách vzdialených od mesta niekoľko kilometrov.

Mesto preto neskôr prekvalifikovalo v rámci aktualizácie územného plánu Košišské na zónu IBV s ponechaním časti lokality pre výstavbu 7 nájomných bytových domov.

Nakoľko ani s touto formou realizácie mesto do budúcna neuvažuje, a záujemcovia o zámenu pozemkov v lokalite Kočišské požadujú pozemky pre využitie na výstavbu rodinných domov, dáva OÚRaK návrh na úpravu tejto časti lokality Kočišské z funkcie bytové a rodinné domy v zmiešanej zástavbe a intenzifikované formy nízkopodlažnej zástavby bytových domov a mestské vily na funckiu nízkopodlažná zástavba rodinných domov – mestské formy. Predmetná plocha má rozlohu približne 4,7 ha,“ uvádza v dôvodovej správe odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave.

kocisske-2006a
Pred 10 rokmi mesto plánovalo postaviť na Kočišskom megasídlisko

Vizualizácia: mesto Trnava

Časť mestských pozemkov na Kočišskom môže prejsť formou zámeny do rúk súkromných osôb a firiem.

Mesto v budúcnosti uvažuje s výmenou pozemkov na Kočišskom za súkromné parcely pod lesoparkom, uvažuje sa aj so zámenou pozemkov pod viacerými cestami a chodníkmi vo vlastnícte firmy Železničná preprava. Ďalším z adeptov výmeny sú vlastníci pozemkov pri vodárenskej veži, ktorí plánujú vedľa ovocného sadu pri ochrannom pásme stavať rodinné domy.

Návrh na spracovanie zmeny územného plánu bude predložený na verejnoprávne prerokovanie. Súbežne prebehne proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie (SEA).

Po prerokovaní a obdržaní záverečných kladných stanovísk bude materiál opätovne predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva.

kocisske-zmena-upn
Vyznačenie plochy, ktorej sa zmena dotýka, na mape

Zdroj: OÚRaK

Ulož ako PDF
Napísal 24. júna 2014 13:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Kočišskom majú byť len rodinné domy, bytovky tam nechcú. Mesto upraví územný plán”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.