reklama

Pre výstavbu v Orolskej záhrade upraví Trnava územný plán Centrálnej mestskej zóny

Pozemky bývalej Orolskej záhrady v centre Trnavy odkúpila pred časom trnavská developerská spoločnosť. Plánuje tu postaviť byty s polyfunkčnou časťou určenou pre obchod a služby.

Orolská záhrada bola pôvodne súčasťou susediaceho Kostola sv. Heleny a špitálika, v časoch socializmu slúžila ako športovisko. Ihrisko sa ale po čase rozpadlo a v ostatných rokoch tu parkovali autá.

Lukratívny priestor s výmerou asi 3600 metrov štvorcových vlastnila cirkev, pred časom však pozemky predala súkromnej firme. Developerská spoločnosť GS Invest tu plánuje stavať, čo jej umožňuje aj územný plán. Ten v prospech výstavby zmenilo mestské zastupiteľstvo v septembri 2021.

Mesto Trnava pripravuje v súvislosti s pripravaným bytovým projektom v Orolskej záhrade úpravu Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o územnom pláne Centrálnej mestskej zóny, ktorá reaguje na investičný zámer v tejto lokalite.


V priestore bývalej Orolskej záhrady postavia byty s polyfunkciou

Reprofoto: Google Street View

Trnavská samospráva zverejnila návrh VZN s regulatívnmi a podmienkami, ktoré investor pri projektovaní svojho zámeru musí dodržať.

Návrh VZN bude schvaľovať mestské zastupiteľstvo, materiál pôjde na prerokovanie zrejme vo februári 2022.

Zastavanosť celej plochy Orolskej záhrady nesmie prekročiť 25 percent, návrh VZN podmieňuje developera vyhradiť plochy parkovej zelene najmenej na výmere 1300 metrov štvorcových a sprístupniť park počas dňa aj širokej verejnosti.

Medzi navrhovanými regulatívmi je okrem iného aj maximálna výška rímsy – v mieste prechodu zo zvislej fasády do šikmej strechy – 9,5 metra od úrovne terénu, maximálna výška hrebeňa valbovej strechy celej stavby je stanovená na 15,6 metra od úrovne terénu.

Stavba musí byť od špitálika umiestnená aspoň 7 metrov, od mestského opevnenia na Dolných Baštách viac ako 25 metrov.

Predložený projekt polyfunkčného objektu bude podliehať aj schvaľovaniu Krajského pamiatkového úradu, ako aj mnohých ďalších inštitúcií a orgánov verejnej správy.

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2022 10:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.