reklama

Projekt bytového domu s polyfunkciou v Orolskej záhrade v centre Trnavy získal územné rozhodnutie

Pozemky bývalej Orolskej záhrady v centre Trnavy odkúpila od cirkvi pred časom trnavská developerská spoločnosť. Plánuje tu postaviť byty s polyfunkčnou časťou určenou pre obchod a služby. Na konci júna 2023 získal developer územné rozhodnutie, ktoré poodhaľuje viac informácií o pripravovanom projekte.

Trnavská spoločnosť GS Invest má vydané rozhodnutie o umiestnení stavby. Nasledovať budú ďalšie povoľovacie konania inštitúcií a orgánov verejnej správy, ako aj Krajského pamiatkového úradu.

Z podkladov vyplýva, že polyfunkčný objekt bude v tvare písmena „L“. Severné krídlo má mať rozmery 49×21 metrov, tri nadzemné podlažia a podkrovie so sedlovou strechou, východné krídlo je navrhnuté s rozmermi približne 50×12 metrov a rovnako s tromi nadzemnými podlažiami a podkrovím so sedlovou strechou.

Pod bytovým domom s polyfunkciou bude jedno podzemné podlažie, v ktorom sa bude nachádzať podzemná garáž a pivničné kobky.

Prvé nadzemné podlažie je vyhradené nielen pre byty, ale aj pre nájomné priestory určené pre obchod a služby. Na ostatných nadzemných podlažiach budú apartmánové a bytové jednotky.


Situácia stavby so zakreslením polyfunkčného bytového domu. Hlavný objekt v tvare L je vyznačený červenou farbou, na časti strechy bude zeleň, zelené plochy budú tvoriť aj významnú časť pozemku

ZDROJ: GS Invest Trnava

Investor plánuje postaviť celkom 59 bytových jednotiek, z nich desať má byť jednoizbových, 29 dvojizobvých, sedemnásť trojizobvých, tri 4-izbové, ako aj deväť apartmánov.

Parkovanie pod objektom má mať kapacitu 83 miest.

Z celkovej výmery pozemku 3568 metrov štvorcových sú zastavané plochy navrhnuté s výmerou 1400 metrov štvorcových, plochy zelene (záhony, trávniky, vzrastlé stromy…) majú dosiahnuť výmeru viac ako 900 metrov štvorcových.

Súčasťou zámeru má byť aj oddychová zóna určená pre rezidentov ako aj pre širokú verejnosť. Zónu pre oddych a relax má tvoriť vodný prvok s posedením a pergolami, ktoré poskytnú návštevníkom pritienenie počas letných horúčav. Vodný prvok a posedenie bude dopĺňať výsadba okrasných tráv a trvaliek.


V priestore bývalej Orolskej záhrady postavia byty s polyfunkciou

Reprofoto: Google Street View

Orolská záhrada bola pôvodne súčasťou susediaceho Kostola sv. Heleny a špitálika, v časoch socializmu slúžila ako športovisko.

Ihrisko sa ale po čase rozpadlo a v minulých rokoch tu parkovali autá.

Lukratívny priestor s výmerou bezmála 3600 metrov štvorcových vlastnila cirkev, pred časom však pozemky predala súkromnej firme GS Invest.

Výstavbu objektu umožňuje platný územný plán centrálnej mestskej zóny.

Ulož ako PDF
Napísal 4. júla 2023 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.