reklama

Zámer bytového domu v centre Trnavy za Jednotou sa posunul, mesto vybralo dodávateľa projektovej dokumentácie

Trnavská radnica vybrala dodávateľa kompletnej projektovej dokumentácie pre investičný projekt bytového domu s polyfunkciou v lokalite ulíc Halenárska, Dolnopotočná a Paulínska. V súčasnosti sa v tejto lokalite nachádza veľké parkovisko a smerom k OD Jednota malé územie so zeleňou a predajnými stánkami.

Vo verejnej súťaži určila komisia ako víťaznú ponuku ateliéru A B.K.P.Š. z Bratislavy. Obstarávanie prebiehalo formou súťažného dialógu. Komisia stanovila pri hodnotení popúk 90-percentnú váhu kvalite urbanistického riešenia, architektonického riešenia a efektivite, 10-percentnú váhu mala cena.

Zhotoviteľ dodá mestu Trnava dopracovanú koncepčnú štúdiu do plnohodnotnej architektonickej štúdie, spracuje zámer pre zisťovacie konanie EIA, vypracuje projektovú dokumentáciu pre územné rozhodnutie aj stavebné povolenie a realizačný projekt.

Cena diela je 2,3 milióna eur s DPH.

Súčasťou zmluvy je tiež poskytnutie súčinnosti v procese verejného obstarávania, výkon odborného autorského dohľadu počas realizácie stavby, vyhotovenie vizulizizácií a modelu stavby.


Bytový dom má stáť v priestoroch súčasného parkoviska

FOTO: trnava-live.sk

Súťaž na najvhodnejší architektonický návrh budúceho riešenia územia vyhlásila trnavská radnica koncom roka 2021, súťažný dialóg ukončili v októbri 2022.

Na prvom mieste sa na základe hlasovania päťčlennej odbornej poroty a trojice expertov umiestnilo riešenie ateliéru A B.K.P.Š.

Mesto Trnava očakáva, že v budúcnosti v tomto priestore vzniknú byty, malé prevádzky obchodu a služieb. Približne 300 parkovacích miest pre verejnosť aj obyvateľov nových bytových domov má byť umiestnených pod zemou.

V súčasnosti sa v dotknutom území v Centrálnej mestskej zóne nachádza veľké parkovisko a smerom k OD Jednota malé územie so zeleňou a predajnými stánkami.


Architektonický návrh z roku 2022, pohľad na spojnicu ulíc Dolnopotočná a Paulínska od OD Jednota

AUTOR: Ateliér A B.K.P.Š.

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2023 9:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.