reklama

Na Púpavovej ulici v dotyku so Zelenečskou ožíva projekt malého bytového domu

Na Púpavovej ulici v dotyku so Zelenečskou ožíva projekt malého bytového domu. Spoločnosť z Bratislavy podala na stavebný úrad žiadosť o začatie územného konania o umiestnení stavby.

Zámer menšieho rezidenčného projektu v tejto lokalite po prvý raz predstavil trnavský investor v roku 2013, v súčasnosti ho ale plánuje uskutočniť firma z Bratislavy.

Umiestnenie projektu tohto typu je v súlade s územným plánom mesta Trnava. Miesto stavby tvorí v súčasnosti súvislá zazelenená plocha so stromami, zo západu je ohraničené Zelenečskou ulicou, z juhu Púpavovou a z východu Nezábudkovou ulicou. Na severnej strane miesta stavby je umiestnený bytový dom.

Bytový dom Púpavová je navrhnutý v rozsahu štyroch nadzemných podlaží a suterénu, ktoré má z väčšej časti slúžiť ako podzemné parkovisko.


Projekt bytového domu plánujú umiestniť na ploche medzi dvomi existujúcimi bytovkami

Reprofoto: Google Street View

Z podkladov pre územné konanie vyplýva, že projekt počíta s celkovo 11 bytovými jednotkami.

V suteréne má vzniknúť 13 parkovacích miest, na povrchu má byť k dispozícii sedem miest na parkovanie. Parkovisko v dotyku domu plánuje investor prekryť prestrešením so zeleňou, v snahe zabrániť prehrievaniu sa asfaltovej plochy parkoviska.

„Hmotovo je objekt navrhnutý ako jednoduchý kubus, ktorého tektoniku tvorí pravidelná fasáda zasklených plôch a balkónov. Štvrté nadzemné podlažie je z dvoch strán uskočené, čim sú z dvoch strán na celú dĺžku fasády vytvorené terasy. Fasádu bytového domu bude tvoriť jednoduchá biela omietka a tehlový obklad na ustúpenom podlaží. Na fasádach budú umiestnené vodiace lanká pre popínavú zeleň, na streche bude vysadená extenzívna zeleň,“ uvádza sa materiáli pre územné konanie.

Celková plocha riešeného územia je 1074 metrov štvorcových, zastavaná plocha objektu je 323 metrov štvorcových.

Úžitková plochy bytov je navrhnutá s výmerou 954 metrov štvorcových, plochy zelene v rámci projektu Púpavová majú dosiahnuť 431 metrov štvorcových.

Z celkovo ôsmich drevín rastúcich na dotknutom pozemku majú byť dve asanované. Investor bude riešiť nielen náhradnú výsadbu priľahlej zelene vo forme trávnika či sadových úprav, ale zámer počíta aj s už spomenutou extenzívnou zeleňou na streche a zeleným pásom, ktorý oddelí bytový dom a jeho okolie od Zelenečskej ulice.

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2020 14:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Púpavovej ulici v dotyku so Zelenečskou ožíva projekt malého bytového domu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.