reklama

Budovy Sematu na rohu ulíc G. Steinera a Zelenečská majú ustúpiť projektu bytového domu Zelenka

Na nároží ulíc Gábora Steinera a Zelenečskej chce postaviť investor bytový dom Zelenka. Na pozemkoch v súčasnosti stoja objekty spoločnosti Semat, ktoré slúžili ako predajňa mäsa a kancelárie.

Spoločnosť Gremium plánuje na pozemkoch Sematu vybudovať šesťpodlažný bytový dom. Projekt počíta s výstavbou 36 bytov.

Pre uskutočnenie svojho zámeru investor žiada v územnom pláne mesta Trnava zmeniť súčasný funkčný kód lokality.

„Podobná žiadosť už bola predložená v minulosti, bolo schválené povolenie na zmenu, ale nebolo odsúhlasené povolenie na regulatív A.06 – viacpodlažná zástavba bytovými domami, ale iba  na regulatív A.05 – intenzifikované formy nízkopodlažnej zástavby bytových domov a mestské vily a žiadateľ ďalej v činnosti nepokračoval, uznesenie o povolení bolo MZ zrušené,“ konštatuje Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave.


Pohľad od Zelenečskej ulice. Objekty Sematu plánuje investor zbúrať

Reprofoto: Google Street View

Zámerom investora je zmena na funkčný kód A.06. Projekt Zelenka je navrhnutý na pozemkoch s výmerou 2579 metrov štvorcových.

Počíta s odstránením súčasných objektov Sematu a na ich mieste má vzniknúť bytovka s piatmi podlažiami v plnom rozsahu a šiestym ustúpeným podlažím.

V podzemí sú navrhnuté parkovacie miesta a technické zázemie.

Odbor územného rozvoja a koncepcií odporúča povoliť spracovanie predmetnej zmeny na funkčný kód A.05, kde je možnosť výstavby do štyroch nadzemných podlaží, respektíve troch podlaží, ak sa zámer nachádza v blízkosti rodinných domov.

Investorom požadovaný funkčný kód A.06 umožní postaviť šesť podlaží.

O žiadosti investora o povolenie na spracovanie zmeny v územnom pláne majú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva v utorok 28. apríla 2020.

V prípade povolenia spracovania zmeny bude obstaraný návrh zmeny, predložený na verejnoprávne prerokovanie v zmysle zákona o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon). 

K nemu sa vyjadria dotknuté orgány, organizácie, právnické, fyzické osoby a dotknuté obce. Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie (SEA).

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska od Okresného úradu odboru výstavby a bytovej politiky v zmysle zákona bude materiál predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva na jeho schválenie.

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2020 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Budovy Sematu na rohu ulíc G. Steinera a Zelenečská majú ustúpiť projektu bytového domu Zelenka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.