reklama

Na rohu Kalinčiakovej a Študentskej ulice má vyrásť objekt s bytmi a priestormi pre obchod či služby

Vlastníci rodinného domu na nároží Kalinčiakovej a Študentskej ulice plánujú jeho rekonštrukciu na menší polyfunkčný dom s občianskou vybavenosťou. Z dôvodu, že zámer nie je aktuálne v súlade s územným plánom mesta, požiadali mestské zastupiteľstvo o povolenie spracovania Zmeny Územného plánu mesta Trnava.

O zmenu územného plánu požiadal mesto zástupca vlastníkov rodinného domu.

Objekt a pozemok má podľa žiadateľa potenciál na výstavbu polyfunkčného objektu s 9 bytmi a občianskou vybavenosťou s výmerou 180 metrov štvorcových.

Na pozemku má byť podzemná garáž, aby sa zminimalizovali parkovacie miesta na teréne.

Vizualizácie: Investor / Mesto Trnava

Polyfunkčný objekt sa investori snažia hmotovo a tvarovo prispôsobiť okolitej zástavbe. Na Kalinčiakovej ulici šikmou strechou a na Študentskej ulici plochou strechou.

Mestské zastuputiteľstvo na decembrovom zasadnutí žiadateľovi povolilo spracovanie zmien v územnom pláne.

Po vypracovaní podkladov bude návrh zmeny predložený na verejnoprávne prerokovanie v zmysle zákona o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon). 

K nemu sa vyjadria dotknuté orgány, organizácie, právnické, fyzické osoby a mesto Trnava.

Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie (SEA). Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska od Okresného úradu odboru výstavby a bytovej politiky v zmysle zákonabude materiál predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Celý proces financuje žiadateľ.

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2022 7:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.