reklama

Platnosť schváleného uznesenia o objekte pre obchod a služby v IBV Kamenný mlyn Bročka pozastaví

Na štvrtkovom mimoriadnom zasadnutí Mestskej rady mesta Trnava oznámi primátor Peter Bročka svoj zámer pozastaviť výkon uznesenia mestského zastupiteľstva z 12. apríla 2016 o povolení spracovania zmeny územného plánu mesta v lokalite IBV Kamenný mlyn.

Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnava schválili na aprílovej schôdzi žiadosť investora o povolenie spracovania zmeny územného plánu v lokalite IBV Kamenný mlyn (článok tu).

Vlastník pozemkov predložil mestu žiadosť v súvislosti so snahou postaviť v lokalite IBV Kamenný mlyn objekt pre obchod a služby. Svoju žiadosť opieral o argument, že v lokalite, kde v budúcnosti vznikne asi 250 rodinných domov, absentuje akákoľvek vybavenosť v podobe objektov pre menšie obchodné prevádzky alebo služby pre budúcich obyvateľov.

„Objekt má mať maximálne dve podlažia, uvažujeme s umiestnením kaviarne, detského ihriska, malých potravín, kaderníckeho salónu a možno aj posilňovne,“ informoval poslancov spoluvlastník pozemkov Peter Martiš.

zmena-ibv-kamenny
Označenie dotknutých pozemkov na mape

Dotknuté pozemky s rozlohou približne 2200 metrov štvorcových, ktoré tvorí päť spojených pozemkov pre rodinné domy, sa nachádzajú pri vstupe do vznikajúcej lokality IBV Kamenný mlyn pri stĺpoch vysokého napätia, neďaleko lesoparku. V súčasnosti platný územný plán povoľuje v tomto priestore postaviť len rodinné domy a vylučuje výstavbu obchodných či podnikateľských priestorov.

Poslanci väčšinovým hlasovaním schválili uznesenie o povolení na spracovanie zmien v územnom pláne a posunuli zámer na posudzovací proces kompetentným orgánom, inštitúciám a na verejnoprávne prerokovanie.

Platnosť tohto uznesenia sa však vo štvrtok 21. apríla 2016 primátor Peter Bročka chystá pozastaviť, oznámiť to plánuje členom Mestskej rady.

„Podľa zákona 369/1990 o obecnom zriadení môže primátor pozastaviť výkon uznesenia mestského zastupiteľstva, ak sa domnieva, že odporuje zákonu alebo je pre mesto zjavne nevýhodné,“ konštatuje mesto Trnava.

Žiadosťou investora sa tak bude opätovne zaoberať mestské zastupiteľstvo.

brocka
Primátor Peter Bročka (vpravo)

Lokalita s rozlohou viac ako 29 hektárov je oddelená od sídliska Prednádražie železničnou traťou a ohraničená lesoparkom, záhradkárskou osadou a železničným depom.

Urbanistickú štúdiu IBV Kamenný mlyn schválili poslanci mestského zastupiteľstva v roku 2013.

Platná štúdia umožňuje výstavbu maximálne 230 rodinných domov, 25 viladomov s najviac tromi bytovými jednotkami a 96 bytov v dvoch polyfunkčných domoch.

Územný plán tak v tejto lokalite počíta aj s realizáciou chýbajúcej vybavenosti (priestory pre obchod a služby) pre obyvateľov, ktorá môže byť umiestnená v dvoch bytových domoch s polyfunkciou.

Súčasťou IBV Kamenný mlyn bude podľa schválenej urbanistickej štúdie okrem iného aj výsadba izolačného pásu zelene, ktorá má mať charakter lesoparku s možným napojením na okolité komunikácie.

Plochami izolačného pásu zelene bude vedený cyklochodník, chodník pre peších, súčasťou pásu bude ihrisko a mobiliár s verejným osvetlením, tieto stavebné objekty budú povolené samostatným stavebným povolením.

us-ibv-KM
Komplexné urbanistické riešenie lokality. Štúdia počíta s vybavenosťou pre obyvateľov v dvoch polyfunkčných domoch situovaných na mape v pravej dolnej časti označenej ako etapa I.C.
Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2016 10:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Platnosť schváleného uznesenia o objekte pre obchod a služby v IBV Kamenný mlyn Bročka pozastaví”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.