reklama

Developer projektu IBV Kamenný mlyn môže realizovať osvetlenie aj zeleň

Príprava novej obytnej zóny IBV Kamenný mlyn situovanej v lokalite medzi lesoparkom, cintorínom a bývalým železničným depom, pokračuje.

Developer projektu, spoločnosť Kamenáč, s.r.o., získal v júli 2014 stavebné povolenie na realizáciu prvých obslužných a upokojených komunikácií – ciest a chodníkov – v rámci plánovanej obytnej zóny.

V septembri vydalo mesto Trnava stavebné povolenie aj na realizáciu 1. etapy verejného osvetlenia a sadových úprav v dotyku lesoparku z južnej strany.

Stavebník v prvej fáze vybuduje 31 stožiarov verejného osvetlenia, ktoré budú inštalované v rámci II. etapy projektu IBV Kamenný mlyn pozdĺž budúcich miestnych komunikácií.

V rámci sadových úprav developer zrealizuje okrem líniovej zelene popri cestách a chodníkoch aj zeleň verejne prístupných parkových a lesoparkových plôch a izolačný pás zelene.

pozemky-kamenny-mlyn
Na pozemkoch medzi cintorínom a depom začnú stavať rodinné domy

„Výsadba izolačného pásu bude mať charakter lesoparku s možným napojením na okolité komunikácie. Plochami izolačného pásu zelene bude vedený cyklochodník, chodník pre peších, súčasťou pásu bude ihrisko a mobiliár s verejným osvetlením, tieto stavebné objekty budú povolené samostatným stavebným povolením. Prevádzkovateľom bude mesto Trnava a určený bude pre verejnosť,“ približuje textová časť stavebného povolenia.

Navrhovaný izolačný pás bude plynulým pokračovaním jestvujúceho lesoparku, ktorý tejto časti tvorí porastom mladých náletových drevín.

„Vysemenené mladé jedince sú príliš prehustené a je možné ich preriediť a presadiť, budú tvoriť základ navrhovanej výsadby. Vysadené budú listnaté stormy, niekoľko ihličnatých stromov, kry listnatých druhov. Plochy na piknik a hru, ihriská a zemné valy budú zatrávnené,“ konkretizuje dokument.

Zo schválenej urbanistickej štúdie „Obytná zóna Kamenný mlyn, Trnava“ vyplýva, že developeri plánujú rozdeliť projekt na štyri etapy.

ibv-kamenny-mlyn-mapa
Riešené územie zobrazené na mape aj predpokladanou etapizáciou výstavby

Povolená štúdia umožňuje výstavbu maximálne 230 rodinných domov, 25 viladomov s najviac tromi bytovými jednotkami a 96 bytov v dvoch polyfunkčných domoch. Investori predpokladajú, že v prípade naplnenia kapacity by v novom území mohlo nájsť svoj domov približne tisíc ľudí.

Lokalita s rozlohou viac ako 29 hektárov je oddelená od sídliska Prednádražie železničnou traťou a ohraničená lesoparkom, záhradkárskou osadou a železničným depom.

S výstavbou rodinných domov a bytov tomto priestore počíta Územný plán mesta Trnava už od roku 1993. Hoci ide o jednu z prvých plánovaných IBV v Trnave, pre množstvo majetkových sporov a zložité majetkové vzťahy sa až dodnes s výstavbou v tejto časti Trnavy nezačalo.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2014 9:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.