reklama

Do novej IBV Kamenný mlyn možno vedie aj iná cesta ako tá, čo má pretnúť chodník v lesoparku

Do plánovanej zóny IBV Kamenný mlyn, ktorá má byť situovaná na pozemkoch medzi železničnou traťou, Kamenným mlynom, cintorínom a železničným depom by mohla viesť aj iná prístupová komunikácia ako navrhovaná cesta pretínajúca lesopark, a proti ktorej tak razantne Trnavčania protestujú.

Redakcia portálu trnava-live.sk prišla minulý týždeň na stretnutie s viceprimátorom Bystríkom Stankom s myšlienkou, či skôr otázkou alternatívy možného pripojenia budúcej IBV Kamenný mlyn iným spôsobom.

Konkrétne nás zaujímalo, či mesto Trnava, prípadne investori, neuvažovali v minulosti nad pripojením zóny cestou, ktorá by bola situovaná pár desiatok metrov za železničným priecestím s odbočkou doľava, viedla by medzi železničnú trať a začiatok lesoparku a pokračovala by ďalej za cintorín do IBV.

kamenna-cesta-IBV
mapa-cesta-ibv
Pýtame, či je alternatíva postavenia prístupovej komunikácie medzi lesoparkom a železnicou možná. A ak nie, tak prečo

O takejto alternatívne som zatiaľ nepočul a podľa mojich vedomostí sme o nej nehovorili ani v rámci mesta, ani s developerom. Priznám sa, že je to zaujímavá myšlienka a budeme sa ňou zaoberať. Pokúsim sa najskôr preveriť, či by vôbec bolo možné pripojiť novú zóny s ohľadom na majetkové vzťahy, ale aj technické normy súvisiace s ochranným pásmom železnice či finančné náklady na výstavbu dlhšej prístupovej komunikácie,“ reagoval na našu otázku, respektíve návrh, trnavský viceprimátor Stanko.

Kontraverzná cesta, ktorá má preťať lesoparkovú cestičku hojne využívanú chodcami, korčuliarmi, bežcami či cyklistami, je podľa vyjadrenia vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča v územnom konaní. Dolaďuje sa aj podpísanie memoranda medzi investorom a mestom Trnava o prípadnej spolupráci pri riešení požiadavky mimoúrovňového križovania chodníka pre peších s komunikáciou v lesoparku na Kamennej ceste.

Možno už najbližšie dni ukážu, či vôbec ešte jestvuje aspoň aká – taká šanca na zmenu súčasného návrhu, ktorý väčšina Trnavčanom vníma veľmi negatívne a s nevôľou.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2013 13:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do novej IBV Kamenný mlyn možno vedie aj iná cesta ako tá, čo má pretnúť chodník v lesoparku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.