reklama

IBV Kamenný mlyn ožíva, v stavebnom konaní sú komunikácie, osvetlenie a sadové úpravy

Budúca lokalita IBV Kamenný mlyn, situovaná na voľných pozemkoch medzi lesoparkom, cintorínom a bývalým železničným depom, získala stavebné povolenie, ktoré umožňuje realizáciu prvých obslužných a upokojených komunikácií – ciest a chodníkov – v rámci plánovanej obytnej zóny.

Stavebníkom je spoločnosť Kamenáč, s.r.o. so sídlom v Trnave.

Povolenie realizovať stavbu nazvanú „Obytná zóna Kamenný mlyn, Trnava, II. etapa – doprava a inžinierske siete“, umožňuje investorovi začať s výstavbou vnútroblokových komunikácií vedúcich pozdĺž lesoparku, v úseku od vedení vysokého napätia v smere ku Kolibe.

Toľko diskutovaná 8,5 metra široká komunikácia vedená pod stĺpmi vysokého napätia, ktorá spojí Kamennú cestu s budúcou IBV, bude riešená v samostatnom stavebnom konaní.

pozemky-kamenny-mlyn
Územný plán počíta s výstavbou domov pri Kamennom mlyne už viac ako 20 rokov

Mestský úrad v Trnave zároveň začal stavebné konanie aj ďalších objektov – prvej etapy realizácie verejného osvetlenia a sadových úprav.

Investor v súčasnosti rieši povoľovacie konania pre etapy IBV, ktoré kopírujú lesopark z južnej strany.

Zo schválenej urbanistickej štúdie „Obytná zóna Kamenný mlyn, Trnava“ vyplýva, že developeri plánujú rozdeliť projekt na štyri etapy.

Povolená štúdia umožňuje výstavbu maximálne 230 rodinných domov, 25 viladomov s najviac tromi bytovými jednotkami a 96 bytov v dvoch polyfunkčných domoch. Investori predpokladajú, že v prípade naplnenia kapacity by v novom území mohlo nájsť svoj domov približne tisíc ľudí.

Lokalita s rozlohou viac ako 29 hektárov je oddelená od sídliska Prednádražie železničnou traťou a ohraničená lesoparkom, záhradkárskou osadou a železničným depom.

S výstavbou rodinných domov a bytov tomto priestore počíta Územný plán mesta Trnava už od roku 1993. Hoci ide o jednu z prvých plánovaných IBV v Trnave, pre množstvo majetkových sporov a zložité majetkové vzťahy sa až dodnes s výstavbou v tejto časti Trnavy nezačalo.

IBV-kamenny-mlyn
Riešené územie zobrazené na mape aj predpokladanou etapizáciou výstavby

Ulož ako PDF
Napísal 24. júla 2014 14:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “IBV Kamenný mlyn ožíva, v stavebnom konaní sú komunikácie, osvetlenie a sadové úpravy”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.