reklama

Developer obytnej zóny Kamenný mlyn plánuje výrub prvých 30 stromov

Mesto Trnava začalo 30. júla 2013 správne konanie vo veci vydania súhlasu na výrub drevín z dôvodu pripravovanej realizácie dopravných a inžinierskych sietí pre výstavbu Obytnej zóny Kamenný mlyn Trnava.

Žiadateľom je spoločnosť Kamenáč, spol s r.o., ktorá plánuje z dôvodu prípravy III. etapy odstrániť 30 stromov – 29 čerešní a jeden jaseň.

ibv-kamenny-mlyn2
S výstavbou rodinných domov a bytov v obytnej zóne Kamenný mlyn počíta Územný plán mesta Trnava už od roku 1993

Ak sa chcete stať účastníkom správneho konania, lehota na doručenie písomného alebo elektronického potvrdenia záujmu je do 8. augusta.

Viac informácií získate aj na e-mailovej adrese jana.galkova@trnava.sk.

Podľa dostupných informácií plánujú developeri rozčelniť obytnú zónu na štyri etapy, počas ktorých by mohlo pribudnúť 410 bytových jednotiek.

ibv-kamenny-mlyn-mapa
Riešené územie zobrazené na mape aj predpokladanou etapizáciou výstavby

Lokalita je oddelená od sídliska Prednádražie železničnou traťou a ohraničená lesoparkom, záhradkárskou osadou a železničným depom.
Investori a developeri tu už celé roky plánujú spustiť výstavbu novej IBV, z rôznych dôvodov sa im to však dodnes nepodarilo.

V prvej etape, rozdelenej na tri časti A, B, C sa uvažuje s výstavbou 67 rodinných domov (sedem z nich v radovej zástavbe), 18 mestských víl s maximálne tromi bytmi v každej a dvoch polyfunkčných domov s 96 bytmi.

Druhá etapa predbežne počíta s výstavbou piatich mestských víl a 53 rodinnými domami. V rámci 3. etapy chcú postaviť 61 domov a štyri mestské vily.

Napokon štvrtá etapa je predbežne navrhnutá so zámerom výstavby 52 rodinných domov.

Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2013 13:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Developer obytnej zóny Kamenný mlyn plánuje výrub prvých 30 stromov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.