reklama

Spojovacia cesta od IBV Kamený mlyn cez chodník v lesoparku má stavebné povolenie

Navrhovaná spojovacia komunikácia z Kamennej cesty cez lesoparkový chodník do budúcej IBV Kamenný mlyn získala stavebné povolenie.

Trasovanie cesty určenej pre autá cez chodník v lesoparku sa stretlo s nesúhlasom verejnosti. Proti budovaniu komunikácie protestovali Trnavčania v centre mesta aj priamo v dotknutej lokalite.

Ako teda nová spojovacia komunikácia, ktorá pretne lesoparkovú cestičku, bude vyzerať?

cesta-lesopark1

cesta-lesopark2
Výstavba cesty môže začať

Cesta bude mať dĺžku 170 metrov, cementobetónový povrch, bude dvojpruhová, obojsmerná, smerovo nerozdelená. V mieste napojenia z Kamennej cesty vznikne bezbariérový priechod pre chodcov.

Celková šírka spojovacej komunikácie dosiahne 7,5 metra, prídlažba po oboch krajniciach bude široká pol metra.

Na pravej krajnici vybuduje investor chodník pre peších so šírkou dva metre s dlažobným povrchom.

Súčasťou výstavby komunikácie bude aj úprava časti jestvujúceho chodníka vedeného stredom lesoparku.

Na ceste bude pri križovaní s lesoparkovým chodníkom spomaľovací prah pre autá, na chodníku inštalujú dlažbu pre nevidiacich a slabozrakých. S inštalovaním pôvodne zamýšľaného semaforu sa napokon nepočíta.

Na chodník osadia oceľové stĺpiky pre zabránenie vjazdu áut do lesoparku.

Stavebníkom je spoločnosť Kamenáč, s.r.o., Trnava.

V budúcej IBV Kamenný mlyn plánujú postaviť niekoľko stoviek rodinných domov, architektonická štúdia uvažuje aj s realizáciou polyfunkčných bytoviek.

V lokalite môže po dokončení a naplnení novej IBV nájsť domov viac ako 1000 ľudí.

Jedinou zatiaľ schválenou prístupovou cestou do IBV je práve spojovacia komunikácia z Kamennej cesty pod stožiare vysokého napätia a cez lesoparkový chodník.

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2014 8:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

19 komentárov pre “Spojovacia cesta od IBV Kamený mlyn cez chodník v lesoparku má stavebné povolenie”

 1. 1
  duch svaty says:

  Mili Trnafcani (sak tu sme seci Trnafcani jak hovori jeden ujcek), kuknite sa na stranku mesta a kuknite sa poradne kto za tuto zhovadilost hlasoval v zastupitelstve. No a potom sa kuknite na volebny listek a opytajte sa sami seba: Toto sme sceli Trnafcani?

  ako spieva Europe: its the final countdown!

  Lepsia Trnava do Teho!

 2. 2
  Kde je Jo,Jozef??? says:

  Developer 1 – TT 0

 3. 3
  jana says:

  Definitivne o tom rozhodli minuly rok v aprili, ale povolenie a dohoda o tej ceste sa upiekla prakticky za Bosnaka. Akurat ze Smeraci s tym uz nic neurobili.

  https://www.trnava-live.sk/2013/04/16/chodnik-v-lesoparku-ma-preseknut-nova-cesta-so-semaformi-rozhodli-poslanci/

 4. 4
  Tibor Pekarčík says:

  Tak ak sa nemýlim, ten výrub stromov v lesoparku, ktorý vykonali naozaj veľmi rýchlo, bol nezákonný? Alebo sa mýlim?

 5. 5
  Flego says:

  Tu je komentárov :-) čítal som to ráno hned prvý, ale tak som sa porád nasral, že ma nanapadali žiadne slušné slová, kurva šak do toho lesoparku chodím od doby, keďi tie stromy boli menšie než ja a potom prídu nejaký cezpoľný http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=234147&SID=7&P=1 a robia si tu biznis, alebo sú to len nastrčené figúrky????

 6. 6
  peper says:

  Aky by som mal mat dovod ist volit pazrave prasata, ktore neurobia pre mesto absolutne nic..! kazdy poslanec sa ide len a len nazrat ku korytu ! Je mi na vracanie, prasce

 7. 7
  tictac says:

  každý poslanec by mal byť zodpovedný za každý svoj čin aj zdvihnutie ruky. Toto je špinavosť a tá banda zlodejov čo sa stretávajú na radnici, aby sa dohodli ako okradnú mesto si zaslúži vyhodiť z okna. Nemám slov na ten hnoj. Pri nich vezni čo sedia v Leopoldove sú slušné ovečky.

 8. 8
  tictac says:

  Bolo by treba každému zlodejovi z radnice zazvoniť pri dverách a napluť mu do ksichtu.

 9. 9
  Michal says:

  Ale ovce aj tak zvolia niekoho z týchto gerojov za svojho pastiera, takže zbytočné rozčuľovanie…

 10. 10
  chth says:

  a to este ma medzi kamenacom a TT viest obchvat, MALI sme miesto na rekreaciu

 11. 11
  Dede says:

  Klud, neklud. Kazdopadne lesik v takomto stave a rozsahu dlho nevydrzi. Nova vznikajuca ulica za cintorinom ma tak nevhodne situovane parcely, ze polovica parciel je na sever , navyse v poobednom tieni 20 m vysokych stromov. Do dvorov novych domov budu padat nielen konare a listy.
  Co myslite, ze bude nasledovat za par rokov po dostavbe takto nevhodne orientovanej ulice ? Sami byvajuci “pomozu ” vela stromom v dotyku s parcelami, aby stromy netienili a nezanasali im zahrady.
  Opat dost zle planovane uzemie.
  Co tam robia kompetentni ?

  • 11.1
   Flego says:

   No, asi nie si ďaleko od pravdy. Už som cez to pole roky nešiel, ale ak si dobre pamätám, po celej dĺžke lesoparku sú všetky krajné stromy topole. Majú už 50 rokov, sú teda prestarnuté a haluze z nich budú hojne padať. Okrem toho topoľ má tuhé lístie, ktoré ťažko hnije, treba ho teda odvážať a je s ním hodne práce. K tomu ešte prirátajme vatu z topoľa ako prenášač alergénov a už je jasné, tento rad topoľov padne veľmi rýchlo….

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.