reklama

Spojovacia cesta od IBV Kamený mlyn cez chodník v lesoparku má stavebné povolenie

Navrhovaná spojovacia komunikácia z Kamennej cesty cez lesoparkový chodník do budúcej IBV Kamenný mlyn získala stavebné povolenie.

Trasovanie cesty určenej pre autá cez chodník v lesoparku sa stretlo s nesúhlasom verejnosti. Proti budovaniu komunikácie protestovali Trnavčania v centre mesta aj priamo v dotknutej lokalite.

Ako teda nová spojovacia komunikácia, ktorá pretne lesoparkovú cestičku, bude vyzerať?

cesta-lesopark1

cesta-lesopark2
Výstavba cesty môže začať

Cesta bude mať dĺžku 170 metrov, cementobetónový povrch, bude dvojpruhová, obojsmerná, smerovo nerozdelená. V mieste napojenia z Kamennej cesty vznikne bezbariérový priechod pre chodcov.

Celková šírka spojovacej komunikácie dosiahne 7,5 metra, prídlažba po oboch krajniciach bude široká pol metra.

Na pravej krajnici vybuduje investor chodník pre peších so šírkou dva metre s dlažobným povrchom.

Súčasťou výstavby komunikácie bude aj úprava časti jestvujúceho chodníka vedeného stredom lesoparku.

Na ceste bude pri križovaní s lesoparkovým chodníkom spomaľovací prah pre autá, na chodníku inštalujú dlažbu pre nevidiacich a slabozrakých. S inštalovaním pôvodne zamýšľaného semaforu sa napokon nepočíta.

Na chodník osadia oceľové stĺpiky pre zabránenie vjazdu áut do lesoparku.

Stavebníkom je spoločnosť Kamenáč, s.r.o., Trnava.

V budúcej IBV Kamenný mlyn plánujú postaviť niekoľko stoviek rodinných domov, architektonická štúdia uvažuje aj s realizáciou polyfunkčných bytoviek.

V lokalite môže po dokončení a naplnení novej IBV nájsť domov viac ako 1000 ľudí.

Jedinou zatiaľ schválenou prístupovou cestou do IBV je práve spojovacia komunikácia z Kamennej cesty pod stožiare vysokého napätia a cez lesoparkový chodník.

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2014 8:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Spojovacia cesta od IBV Kamený mlyn cez chodník v lesoparku má stavebné povolenie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.