reklama

Plánovaný chodník vedľa cesty na Spartakovskej má stavebné povolenie. Okolo plánujú bohatú výsadbu

Nový chodník na Spartakovskej ulici, ktorý bude spojnicou so Sasinkovou a nahradí vyšliapanú nespevnenú cestičku pod svahom, malo mesto pôvodne postaviť už vlani. Komunikácia pre peších vznikne napokon zrejme v tomto roku. Mesto už má na projekt stavebné povolenie a aktuálne vyhlásilo verejnú súťaž na dodávateľa stavebných prác.

Chodník začína pripojením k spevnenej nástupnej ploche pri autobusovej zastávke na Spartakovskej ulici. Ďalej povedie rovnobežne s cestou až k jestvujúcemu priechodu pre peších cez Spartakovskú ulicu na vrchole svahu. Od tohto priechodu bude nová komunikácia pokračovať až po chodník na Sasinkovej ulici, na ktorý sa pripojí.

Celková dĺžka nového chodníka dosiahne asi 150 metrov, šírka chodníka bude dva metre. Vrchná konštrukcia je navrhnutá z betónovej zámmkovej dlažby.

Predpokladané náklady sú 59-tisíc eur s DPH, skutočnú cenu zrejme zníži verejná súťaž.


Nový chodník bude kopírovať vychodenú cestičku vedľa cesty

Reprofoto: Google Street View

Súčasťou zámeru je vzhľadom na značnú nerovnosť terénu vybudovanie 60-metrového oporného múrika s výškou od 80 do 130 centimetrov medzi chodníkom a vozovkou.

Projekt tiež počíta s vybudovaním dvoch odpočinkových výklenkov pre ľudí s telesným postihnutím.

Okrem samotnej výstavby nového chodníka počíta projekt aj s realizáciou sadovníckych úprav.

V blízkosti nového chodníka pribudne viac ako 30 nových stromov, ako aj kríky a kvetinové záhony letničiek a trvaliek.

V projektovej dokumentácii je navrhovaná výsadba sprievodnej alejovej výsadby formou umiestnenia odrastených, vysokokmenných a veľkokorunných listnatých stromov.

V projekte sa spomína napríklad umiestnenie desiatich kusov ambrovníkov, deviatich kusov muchovníkov, troch javorov poľných, troch javor mliečnych, šiestich judášovcov strukových či dvoch stromov druhu sofora japonská.

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2017 11:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Plánovaný chodník vedľa cesty na Spartakovskej má stavebné povolenie. Okolo plánujú bohatú výsadbu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.