reklama

Prechod po Spartakovskej ulici uľahčí ľuďom chodník pod svahom

Mesto plánuje uľahčenie a zjednodušenie prechodu časti Spartakovskej ulice pre chodcov vybudovaním nového chodníka.

Nový chodník bude vybudovaný od autobusovej zastávky na Spartakovskej a bude pokračovať smerom k Sasinkovej ulici, kde sa napojí na jestvujúci chodník pri priechode pre chodcov.

Komunikácia pre peších v celkovej dĺžke približne 170 metrov a šírkou dva metre bude umiestnená v zelenom páse vedľa cesty. V tomto priestore pod svahom v súčasnosti využívajú chodci nespevnenú vychodenú cestičku.

chodnik-spartakovska
Nový chodník má kopírovať vychodenú cestičku vedľa cesty

Reprofoto: Google Street View

chodnik-studia
Zakreslenie navrhovaného chodníka

Zdroj: Mesto Trnava

Súčasťou projektovej dokumentácie má byť bezbariérové prebudovanie spevnenej plochy pri priechode pre chodcov na Spartakovskej ulici, projekt má myslieť aj na sadové úpravy v dotyku chodníka.

V zelenom páse medzi novým chodníkom a cestnou komunikáciou bude projekt na základe požiadaviek mesta riešiť sprievodnú alejovú výsadbu formou umiestnenia odrastených, vysokokmenných a veľkokorunných listnatých stromov.

V tesnom dotyku mladých stromov môže byť vysadený trvalo udržateľný záhon zo zmesi semien pre dekoratívne kvetinové lúky s obsahom letničiek, trvaliek a dvojročiek, ktoré budú prispôsobené na úspešný rast na svahovitom pozemku, ktorý je vystavený slnečnému žiareniu.

Projektová dokumentácia má byť dokončená začiatkom apríla tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2016 10:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prechod po Spartakovskej ulici uľahčí ľuďom chodník pod svahom”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.