reklama

Na Spartakovskej vybudujú do konca roka cyklotrasu, chodník pre peších, počíta sa aj s ďalšími úpravami

Mesto vysúťažilo novú cestu pri cyklistov na Spartakovskej ulici. Súčasťou projektu je aj obnova chodníka pre peších či revitalizácia verejných plôch v úseku od City Areny po križovatku Spartakovská, V. Clementisa, Sasinkova. Stavebné práce potrvajú približne tri mesiace a dokončené majú byť ešte v tomto roku.

Vo verejnej súťaži predložilo ponuky sedem stavebných firiem. Najnižiu cenu 428-tisíc eur s DPH ponúkla mestu trnavská spoločnosť CS, s.r.o., ponuka firmy na druhom mieste bola v hodnote 437-tisíc, spoločnosť na treťom mieste súťažila s cenou 448-tisíc eur s DPH.

Predpokladaná hodnota diela bola vo verejnej súťaži stanovená na 482-tisíc eur s DPH. Mesto Trnava s víťazným uchádzačom podpísalo Zmluvu o dielo 12. augusta 2020.

Zo zmluvy vypýva, že stavebné práce majú byť dokončené do 13 týždňov od odovzdania staveniska.


Spartakovská ulica

Financovanie výstavby cyklotrasy pozostáva z 390-tisíc eur, ktoré získalo mesto Trnava ako nenávratný finančný príspevok, 20-tisíc eur (5% nákladov) vynaloží z vlastného rozpočtu.

Zvyšné náklady na vyvolané investície, ako je presun autobusovej zastávky pri zimnom štadióne či vybudovanie kontajnerového stojiska, hradí samospráva z vlastných zdrojov.

Úsek s dĺžkou 545 metrov je situovaný na ľavej strane ulice v smere od City Areny.

Trasovanie je navrhnuté ako pokračovanie cyklotrasy pri City Aréne smerom od centra mesta po ľavej strane a končí za križovatkou ulíc Spartakovská, V. Clementisa, Sasinkova pri prvej odbočke do vnútrobloku. Cyklotrasa bude obojsmerná a je vedená v súbehu s chodníkom pre peších, ktorý bude zrekonštruovaný.

V súčasnosti sa v hlavnom dopravnom priestore Spartakovskej ulice nachádzajú vyhradené cyklistické pruhy, mesto však konštatuje, že vzhľadom na vysokú intenzitu motorovej dopravy nie sú bezpečné a ani veľmi využívané.

V rámci investičnej akcie sa počíta s presunom zastávky a prebudovaním kontajnerového stojiska.

Súčasťou zámeru je aj krajinno-architektonický projekt, ktorý rieši výrub aj novú výsadbu stromov, krov a trvalkových záhonov.

Počíta sa s výrubom jedenástich stromov a 60 metrov štvorcových krovín na ploche pred Mc Donald’s.

Projektová dokumentácia uvádza výsadbu 13 nových stromov, krov a trvalkových záhonov v blízkosti cyklotrasy na Spartakovskej ulici.

Celkovo sa počíta s výsadbou 13 stromov, 212 metrov štvorcových záhonov krov, 1070 ks krov, 281 metrov štvorcových záhonov trvaliek a cibuľovín, 1700 ks trvaliek, 2810 ks cibuľovín a s výsevom trávnika o ploche 997 metrov štvorcových.

Na Spartakovskej ulici dôjde v rámci tejto investičnej akcie aj k výmene existujúcich svietidiel verejného osvetlenia vrátane stožiarov a doplneniu nových svetelných bodov osvetlenia prechodov pre chodcov.

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2020 10:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

42 komentárov pre “Na Spartakovskej vybudujú do konca roka cyklotrasu, chodník pre peších, počíta sa aj s ďalšími úpravami”

 1. 1
  Kim Čong-un says:

  Hurááááááááááááááááá
  Cyklochodníííííííííííííííííííík

  Občania sa zo slzami v očiach dočkali konečne cyklochodníka.
  Niektorí sa začali zhromažďovať pri cykloveži zapaĺujú sviece a kládú hustilky.
  Z úžasom v očiach spočítali odložené bicykle. Áno je ich od začiatku roka 21 ks denne čo je až 18% kapacity a teraz v júli dokonca 61ks denne až 50% kapacity.
  Je vidieť že zamestnaci čo chodia do Cífera na družstvo na vlaku sa zmobilizovali
  Vocca to dokázal a svetlá budúcnosť sa blíži.
  Brovce tlieskajú a súťaž dokonca vyhrala naša milovaná CS
  Kto by to mohol ešte vo štvrtok tušiť.
  Také šťastie.

 2. 2
  jupet says:

  Chalanom ide karta
  Spoločnosť zvíťazila vo verejnom obstarávaní s ponúknutou cenou 4,1 milióna eur bez DPH.
  https://www.trnavskyhlas.sk/c/25756-firma-cs-pokracuje-v-starostlivosti-o-trnavske-cesty-ziskala-zakazku-na-styri-roky.htm
  Ale šak flakujú výtlky dobre skoro ako Jupet
  Nerov Jupet ide

 3. 3
  lucia says:

  jupet čo nereaguješ v svojom mene toto už sa nenosí

  • 3.1
   sprava says:

   Tajomstvo podnikania v Trnave je v súčastnosti založené na neférových podrazoch a korupcii. Príklad Jupet mal na drobnú údržbu miestnych komunikácií ročne k dispozícií 200 000 eur pri cenotvorbe blízkej, teraz preferovanej hodnoty za peniaze. CS má na to ročne k dispozíci 1 melónik eur, za omnoho výhodnejších podmienok. Pri uplatnení metódy hodnota za peniaze by tá cena klesla o 30 – 40 %. Potom nemá samozrejme priestor žiadne konkurenčné prostredie. Takže rozmenené na drobné výberové konania sú proforma a pri tomto stave si môže aj dať cenu o 20 000 – 50 000 eur nižšiu, keď už v januári má zarobené 1,5 melónika. Takže lucia skús dať inú tému.

 4. 4
  jozef says:

  V pohode vyhrali sutaz na 4 roky ale keby aspon dodrziavali vysutazenu zmluvu to uz nikomu neprekaza kedze na opravu jednej dopravnej znacky sa caka 3 mesiace

 5. 5
  XYZ says:

  Načo sa tam vlastne ide robiť cyklochodník,keď tam už je jeden vyznačený priamo na ceste.Su oveľa dôležitejšie veci v TT ako riešiť tuto ulicu.

 6. 6
  Peterko says:

  V texte je napísané, že pôvodné cyklopruhy na uvedenej ulici sú málo využívané, tak načo nový cyklochodník? Bolo tam aj uvedené, že tieto cyklopruhy sú nebezpečné. Na Zelenečskej ulici sú namaľované podobné pruhy a tie sú ževraj bezpečné…

 7. 7
  vsimacik says:

  Dalsich 11 stromov spilovanych, ktore dlhe roky tienili a robili protihlukovu a protiprasnu stenu od cesty… Nadhera, len tak dalej.
  Ked si robili LTT politicku agitaciu v kamennom mlyne pri stavbe cesty cez alej, kde spilili stromy, hadzali sa tam pod stroje, objimali stromy, to bolo humbuku.
  A tu ze padne zopar sto stromov priamo v trnave, kde v case nehostinnej klimy, zvysovania dopravy je kazdy strom doslova cenny zlata, to uz kvoli cyklochodniku je v poriadku…
  Myslim, ze dalsie volby dopadnu uplne inak.
  Cyklochodnik na druzbe a zvlast spartakovskej/clementisovej ulici, kde je prehustena doprava, zapchy, kolony, mnozstvo chodcov, nedostatok parkovacich miest je nezmysel – ked tak, cyklochodnik mal viezt napr. pri lokomotive, resp. obchadzat dopravnu spicku.
  Este aj odstavia chodnik pre pesich na 3 mesiace… krasa.

 8. 8
  Jan says:

  V promenádach je skutočne 72 ks gaštanov napadnutých ploskáčikom pagaštanovým a v ostatných častiach Trnavy je ďalších minimálne 70 ks gaštanov rovnako napadnutých týmto hmyzom. Peťo o tom veľmi dobre vie a nekoná, ibaže by to pokladal za vybavené prihlásením sa do akcie mesto bez pesticídov. Peťo dopúšťaš sa úmyselného trestného činu a iba sa prizeráš. Tie stromy majú aj viac ako 70 rokov a doteraz prežili, že by si im bol ty katom s tvojou bohorovnosťou a myšlienkami ekologického nič nerobenia. V tomto prípade neplatí, kto nič nerobí, nič nepokazí.

  • 8.1
   Nevec Gdo says:

   Davnejsie som cital, ze v parkoch nie je vhodne stromy postrekovat. Myslim ze bola odporucana injektaz.

  • 8.2
   majster kat says:

   Presne KAT STROMOV sa hrá na ekológa.
   Padli stromy na Hospodárskej a chystá sa do Staničáku a na Prengo.
   Je to kus hov..a ON aj jeho kumpáni

  • 8.3
   ZN says:

   Aj v amfiteátri to s veľkým množstvom stromov vyzerá zle-nedobre.

  • 8.4
   Isa says:

   Je strašné, ako dopadli gaštany v Promenáde, ktoré tam boli toľké roky zdravé. Hlavne že cyklistickí “inteligenti” majú všade prednosť, len kvôli protekcii vrchnosti. Bolo by zaujímavé, keby nejaká nová mestská vrchnosť bola zaťažená napr. na aligátorov. To budú cyklochodníky prerobené za ďalšie pekné financie prerobené na alichodníky?

   • 8.4.1
    Isa says:

    Ospravedlňujem sa za nesprávnu formuláciu – malo to byť na “cyklochodníky na alikanále”, vzhľadom na to, že Trnávka svojou kapacitou a toxicitou stačiť asi nebude.

   • 8.4.2
    OnV says:

    To je výsledok “OnV – odborníkov na všetko”. Myslia si že vedia všetko, prakticky však hov.o.

    • 8.4.2.1
     LL says:

     Uveriť svojim vlastným bludom. To je to najhoršie, čo môže postretnúť jednotlivca.

     • 8.4.2.1.1
      Jan says:

      To nie je o jednotlivcovi. Minule som sledoval prírodopisný film o chovaní šimpanzov a ich spoločenskom živote. Alfa samec, keď chce vládnuť tlupe musí si hladať spojencov a systémom niečo za niečo ovládnuť tlupu samíc a podriadených samcov, z ktorých poniektorí pokukávajú po jeho pozícii. Takže podobne to funguje aj v našom meste , štáte, únii.

 9. 9
  Isa says:

  Jednotlivec s napoleonským komplexom ma zaujíma asi ako cena ryže v Číne. Politika bola, je a bude vždy hnusne špinavý rybník. Ale ako zachrániť tie gaštany? Teda ak sa ešte dá.

  • 9.1
   Odpoveď says:

   Kľúč hľadaj v svojej odpovedi, hneď v prvej vete na začiatku. Riešenie komplexu jednotlivca môže byť riešením problému.

   • 9.1.1
    Isa says:

    Nemám pocit, že by sa vykecávaním na nete dalo prakticky pomôcť. Stačí aspoň nejaké riešenie, čo pomôže a nie že tu budeme riešiť filozofický problém komplexu jednotlivca….. Nikomu sa akosi nechce ísť pomôcť fyzicky, že?

    • 9.1.1.1
     ? says:

     Ako chceš pomáhať stromom, ktoré nie sú v tvojom vlastníctve? Chceš ich ísť svojvoľne postriekať? Jednotlivec ťa spacifikuje.
     Navrhni svoje riešenie.

     • 9.1.1.1.1
      Isa says:

      Tak sa ospravedlňujem, že ma zaujímal spôsob. Treba napísať list, mail, … neviemčo na Mesto Trnava? Obvyklá úradná lehota je 30 dní.

      • 9.1.1.1.1.1
       Jan says:

       Je dobré že sa ľudia zaujímajú o riešenie problémov nášho spoločného majetku. Lenže tých gaštanov v teritóriu mesta je 500 ks. Vynechanie jarného a jesenného hrabania lístia je jeden z dôvodov neutešeného stavu gaštanov v meste. To čo sa snažil ušetriť teraz bude stáť 10 krát toľko. Zrejme keď zlyhalo eko čistenie ktoré spočíva v odstránení lístia z trávnika pod gaštanmi bude musieť nastúpiť profesionálna firma a dôsledne odstráni lístie z pod stromov a v jarných mesiacov vykonať chemický postrek. Toto opakovať niekoľko rokov, vzhľadom k tomu že to premnoženie ploskáčika je veľmi vysoké. To je dôsledok tých srandičiek a teórie že svet je gombička.

       • 9.1.1.1.1.1.1
        Isa says:

        Jan, ďakujem za odpoveď. Som rada, že vôbec ešte existuje spôsob, ako tie gaštany zachrániť. Videla som tento pondelok v promenáde, ako vyzerali hrozne, vyschnuté, jeden za druhým. Bola by to nenapraviteľná škoda, keby kvôli ignorancii tých hore promenáda stratila svoju jedinečnú atmosféru.

        Pre “Množné číslo” – koncept listu zatiaľ len v hlave, nakoľko primárne by mohla aktuálna naštvane formulovaná verzia byť riešená v priestupkovom konaní podľa § 49 ods. 1 písm. a) zákona č. 372/1990 Zb.

      • 9.1.1.1.1.2
       Množné číslo says:

       Predpokladám, že koncept listu pre jednotné číslo máš napísaný. Stejne to tu má pod kontrolou.

 10. 10
  Jan says:

  Isa nie nadarmo sa hovorí nevyučený majster hotový K A T !!! Tak je to aj s našim Peťom, chrobáčikom Truhlíkom. Všade bol, všetko vie, všetkému rozumie. Keď si zdatná v paragrafoch, treba spísať žalobu, dať podpísať 30 občanom mesta a podať na Okresnom súde. V Bratislave týmto spôsobom dosiahli kvalitnejšiu starostlivosť o verejnú zeleň.

 11. 11
  Isa says:

  Až taký expert nie som, aký by to mal byť typ žaloby?

  • 11.1
   Jan says:

   Odborník nie som ani ja, možno by to bolo dobré skúsiť žalobou,, zanedbanie starostlivosti o zverený majetok,,. Samozrejme s predbežným opatrením na zabezpečenie vykonania odborných prác, podporených vyjadrením súdnym znalcom na vykonanie odborných prác na záchranu gaštanov v meste. V opačnom prípade by súd mohol rozhodnúť aj za 5 rokov a potom by už gaštanom mohol zvoniť umieračik.

 12. 12
  Cyklo. says:

  Tam, kde sú vybudované cyklotrasy, by mal byť na ceste pre motorové vozidlá zákaz bicyklov!!!
  Máme tu nové cyklotrasy a cyklisti jazdia po ceste pre motorové vozidlá.
  Takýto zákaz je na Clementisovej, ale veľa cyklistov ho nedodržiava. A ani sa nekontroluje jeho dodržiavanie. Je to cielená tolerancia cyklistov, alebo diskriminácia šoférov?
  Načo sa to buduje, keď to nepoužívajú??

  • 12.1
   JC says:

   Keď má cyklista pocit istoty že pokutu nedostane, tak si jazdí kade chce, či po ceste pre autá alebo prechodoch pre chodcov.
   Špeciálne to robia športoví cyklisti, ktorí sa kdesi ženú čo to dá. To že vytvárajú nebezpečné situácie ich netrápi.

  • 12.2
   NevecGdo says:

   Priznavam, ze s tym suhlasim aj ked si myslim, ze mas v zuboch cyklistov, mozno sa mylim.

   Taktiez sa ale nekontroluje jazdenie aut po chodnikoch a parkovanie aut na cyklochodnikoch. Aktualne pri Bokovke parkuje auta na cyklochodniku.
   Tiez by uz malo byt konecne zakazane parkovat na chodnikoch. Na Ferka Urbanka clovek ani nema kade prejst pre parkujuce auta kusok od skoly. S invalidnym vozikom a kocikom je tam castokrat nemozne prejst a treba ist na cestu medzi jazdcov formuly 1, ktorí sa rozbiehaju pred spomalovacom.

   • 12.2.1
    JC says:

    Cyklistov všeobecne v zuboch určite nemám.
    V zuboch mám však bezbrehú toleranciu voči ich správaniu. Majú nad sebou ochrannú ruku. Ktosi sa tvári, že cyklisti nič, cyklisti muzikanti. Formálna spravodlivosť skončila formálnym zákazom bicyklistov na pešej zóne. A tam to aj formálne skončilo.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.