reklama

Na Spartakovskej vybudujú do konca roka cyklotrasu, chodník pre peších, počíta sa aj s ďalšími úpravami

Mesto vysúťažilo novú cestu pri cyklistov na Spartakovskej ulici. Súčasťou projektu je aj obnova chodníka pre peších či revitalizácia verejných plôch v úseku od City Areny po križovatku Spartakovská, V. Clementisa, Sasinkova. Stavebné práce potrvajú približne tri mesiace a dokončené majú byť ešte v tomto roku.

Vo verejnej súťaži predložilo ponuky sedem stavebných firiem. Najnižiu cenu 428-tisíc eur s DPH ponúkla mestu trnavská spoločnosť CS, s.r.o., ponuka firmy na druhom mieste bola v hodnote 437-tisíc, spoločnosť na treťom mieste súťažila s cenou 448-tisíc eur s DPH.

Predpokladaná hodnota diela bola vo verejnej súťaži stanovená na 482-tisíc eur s DPH. Mesto Trnava s víťazným uchádzačom podpísalo Zmluvu o dielo 12. augusta 2020.

Zo zmluvy vypýva, že stavebné práce majú byť dokončené do 13 týždňov od odovzdania staveniska.


Spartakovská ulica

Financovanie výstavby cyklotrasy pozostáva z 390-tisíc eur, ktoré získalo mesto Trnava ako nenávratný finančný príspevok, 20-tisíc eur (5% nákladov) vynaloží z vlastného rozpočtu.

Zvyšné náklady na vyvolané investície, ako je presun autobusovej zastávky pri zimnom štadióne či vybudovanie kontajnerového stojiska, hradí samospráva z vlastných zdrojov.

Úsek s dĺžkou 545 metrov je situovaný na ľavej strane ulice v smere od City Areny.

Trasovanie je navrhnuté ako pokračovanie cyklotrasy pri City Aréne smerom od centra mesta po ľavej strane a končí za križovatkou ulíc Spartakovská, V. Clementisa, Sasinkova pri prvej odbočke do vnútrobloku. Cyklotrasa bude obojsmerná a je vedená v súbehu s chodníkom pre peších, ktorý bude zrekonštruovaný.

V súčasnosti sa v hlavnom dopravnom priestore Spartakovskej ulice nachádzajú vyhradené cyklistické pruhy, mesto však konštatuje, že vzhľadom na vysokú intenzitu motorovej dopravy nie sú bezpečné a ani veľmi využívané.

V rámci investičnej akcie sa počíta s presunom zastávky a prebudovaním kontajnerového stojiska.

Súčasťou zámeru je aj krajinno-architektonický projekt, ktorý rieši výrub aj novú výsadbu stromov, krov a trvalkových záhonov.

Počíta sa s výrubom jedenástich stromov a 60 metrov štvorcových krovín na ploche pred Mc Donald’s.

Projektová dokumentácia uvádza výsadbu 13 nových stromov, krov a trvalkových záhonov v blízkosti cyklotrasy na Spartakovskej ulici.

Celkovo sa počíta s výsadbou 13 stromov, 212 metrov štvorcových záhonov krov, 1070 ks krov, 281 metrov štvorcových záhonov trvaliek a cibuľovín, 1700 ks trvaliek, 2810 ks cibuľovín a s výsevom trávnika o ploche 997 metrov štvorcových.

Na Spartakovskej ulici dôjde v rámci tejto investičnej akcie aj k výmene existujúcich svietidiel verejného osvetlenia vrátane stožiarov a doplneniu nových svetelných bodov osvetlenia prechodov pre chodcov.

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2020 10:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Spartakovskej vybudujú do konca roka cyklotrasu, chodník pre peších, počíta sa aj s ďalšími úpravami”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.