reklama

Začína sa rekonštrukcia areálu ZŠ na Námestí SUT. Do konca roka tu vybudujú nové športové aj detské ihriská

V týchto dňoch sa začínajú stavebné práce na rekonštrukcii športového areálu Základnej školy na Námestí Slovenského učeného tovarišstva. Mesto Trnava podpísalo so zhotoviteľom stavebných prác zmluvu v hodnote 1,24 milióna eur. Do konca roka 2022 vzniknú v areáli školy nové športoviský aj detské ihriská spolu so zázemím pre návštevníkov a správcu areálu.

Ako pripomína trnavská radnica, športová a herná zóna budú prístupné verejnosti a odčlenené od priestorov školského dvora nízkym oplotením so vstupnou bránkou. Areál bude pre peších prístupný cez bránku na Ulici Parašutistov a od mestskej plavárne na Rovnej ulici.

„Zázemie v podobe domčeka pre správcu bude umiestnené pri vstupe od Ulice Parašutistov. Denná miestnosť poslúži aj ako priestor na požičiavanie športových potrieb, súčasťou zázemia budú dve toalety pre verejnosť. Pri domčeku bude plocha so stojanmi na parkovanie bicyklov, chýbať nebude bezpečnostná kamera,“ konštatuje mestská samospráva.

Vizualizácia: Mesto Trnava

Nové športové ihriská budú pôdorysne kopírovať pôvodné plochy ihrísk. Väčšie ihrisko bude multifunkčné a jeho súčasťou bude malá divácka tribúna.

Jeho súčasťou takisto bude aj bežecký ovál s tromi dráhami, šprintérska rovinka dlhá 60 metrov, rozbehová dráha a pieskové doskočisko. Taktiež tu pribudne malé trávnaté futbalové ihrisko pre najmenších školákov, vrhačský sektor pre hod guľou a exteriérová posilňovňa. Povrch športovísk, ako aj detských ihrísk, bude z výrazne farebnej liatej vodopriepustnej EPDM farebnej pryže.

Detské ihriská rozšíria plochu súčasného detského ihriska, časť z nich bude v tieni pod stromami. Existujúce herné prvky sa nahradia novými, koncipovanými predovšetkým pre školákov.

Doplnkovo pribudnú aj prvky pre predškolákov a pre deti so zdravotným postihnutím. Samozrejmosťou bude bezbariérový prístup k herným prvkom.

„Mobiliár prispeje k užívateľskému komfortu návštevníkov areálu. Súčasťou mobiliáru budú okrem cvičebných a herných prvkov aj lavičky, piknikové sety, odpadkové nádoby, stojany na bicykle, pítko, systémy ochladzovania vonkajšieho priestoru vodou a tieniace konštrukcie ako pergoly alebo slnolamy,“ konkretizuje mesto Trnava.

Vizualizácie: Mesto Trnava

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2022 18:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.