reklama

V Jaslovských Bohuniciach vybudujú dve multifunkčné ihriská aj s tartanovým bežeckým oválom

Obec Jaslovské Bohunice pripravuje výstavbu multifunkčných ihrísk s tartanovým bežeckým oválom. Slúžiť budú športovcom, žiakom základnej školy aj verejnosti.

Zámerom obce je vybudovanie dvoch oplotených multifunkčných ihrísk, bežeckého oválu so šprintérskou rovinkou a doskočiskom pre skok do diaľky. Súčasťou projektu je sústava prístupových chodníkov, inštalácia nových lavičiek a modernizácia umelého osvetlenia.

Navrhovaný zámer je situovaný v športovom areáli s dvojicou športových hál a futbalovým ihriskom s tribúnami a zázemím klubu ŠK Blava Jaslovské Bohunice. Multifunkčný areál vznikne v priestore futbalového ihriska s umelým povrchom, ktoré už v súčasnosti nefunguje.

Multifunkčné ihriská budú zároveň v priamom dotyku s miestnou základnou školou, ktorá bude moderný areál využívať v rámci hodín telesnej výchovy.


Ihriská vzniknú na tejto ploche, v priamom susedstve základnej školy (žltý objekt vľavo) aj sídliska…


…a zároveň budú súčasťou miestneho športového areálu

Obec Jaslovské Bohunice vyhlásila na začiatku apríla 2021 verejnú súťaž na zhotoviteľa multifunkčných ihrísk. Záujemcovia o účasť v tendri môžu svoje ponuky posielať do 29. apríla.

Predpokladné náklady na vybudovanie nového areálu, stanovené na základe projektovej dokumentácie, sú 344-tisíc eur s DPH . Konečnú cenu môžu znížiť ponuky uchádzačov predložené v súťaži.

Stavebné práce majú trvať 4 mesiace, multifunkčný športový areál by tak v prípade úspešného ukončenia súťaže v máji a podpise zmluvy so zhotoviteľom mohol byť dokončený počas jesene 2021.

Dve ihriská
a tartanový ovál

Prvé z ihrísk s rozmermi 40 x 20 metrov bude mať povrch z umelej trávy, inštalované tu budú dve bránky (440 x 240 cm) s ochrannými sieťami, mantinely a oplotenie.

Druhé multifunkčné ihrisko je navrhnuté s rozmermi 33 x 18 metrov, povrch bude tvoriť hladený betón. Na ihrisku budú k dispozícii dve bránky (440 x 240 cm) s ochrannými sieťami, štyri basketbalové koše a základňa pre uchytenie sietí pre volejbal a nohejbal. Aj toto ihrisko bude oplotené.

Bežecký ovál so športovým tartanovým povrchom červenej farby bude mať po obvode dve dráhy. K dispozícii bude aj šprintérska rovinka s dĺžkou 60 metrov a doskočisko pre skok do diaľky.

Ihriská budú osvetlené LED svietidlami, plánované sú aj sadové úpravy v podobe novej zelene, ktorá bude tvoriť približne štvrtinu z celkovej plochy multifunkčného športového areálu s výmerou takmer 4400 metrov štvorcových.


Vizualizácia ihrísk

Zdroj: Obec Jaslovské Bohunice

Ulož ako PDF
Napísal 6. apríla 2021 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.