reklama

V areáli ZŠ Bottova postaví mesto viacúčelové športové ihrisko s bežeckým oválom

V areáli Základnej školy na Bottovej ulici pripravuje mestská samospráva výstavbu multifunkčného športového areálu. Realizácia projektu sa uskutoční ešte v tomto roku.

Cieľom zámeru v predpokladanej hodnote viac ako 300-tisíc eur je vybudovať v areáli školy moderný viacúčelový areál.

Projekt počíta s vybudovaním ihriska pre viacero športov spolu s bežeckým oválom s tromi dráhami, šprintérskou dráhou a integrovaným sektorom pre skok do diaľky.

IMG_1025
Areál ZŠ Bottova

Ilustračné foto

Mesto v súčasnosti hľadá prostredníctvom verejnej obchodnej súťaže dodávateľa stavebných prác. Samospráva už disponuje kompletnou projektovou dokumentáciou vrátane stavebného povolenia.

Z podkladov pre účastníkov verejnej súťaže vyplýva, že na ploche ihriska sa počíta s položením umelého vodopriepustného polyuretánového povrchu.

Ihrisko bude určené pre tenis, volejbal, basketbal, hádzanú, malý futbal či streetball.

Povrch bežeckého oválu bude určený špeciálne pre atletiku. „Umelý povrch bude červený a zelený a musí mať platný certifikát medzinárodnej atletickej federácie IAAF,“ vyplýva z požiadaviek mesta.

Viacúčelové ihrisko bude vybavené základným športovým príslušenstvom pre navrhované loptové hry ako sú stĺpiky sietí na volejbal a tenis vrátane sietí, konštrukcie streetbalových košov a kovovými bránkami na malý futbal a hádzanú.

Pre docielenie multifunkčnosti ihriska sú bránky, stĺpiky sietí aj konštrukcie košov navrhnuté ako osadzovacie, teda nebudú zabudované.

Súčasťou zámeru sú sadové úpravy a výsev nového trávnika.

Realizácia nového ihriska potrvá približne štyri mesiace od podpisu zmluvy s dodávateľom.

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2016 12:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.