reklama

Nové multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ na Atómovej ulici môže využívať aj verejnosť

V stredu 6. decembra 2017 slávnostne odovzdalo mesto Trnava zástupcom Základnej školy na Atómovej ulici multifunkčné ihrisko.

Rekonštrukcia športového areálu na sídlisku Vodáreň začala už v júli tohto roku a pozostávala z dvoch objektov – z bežeckého oválu s multifunkčným ihriskom a z areálového osvetlenia.

Väčšina prác sa uskutočnila počas školských prázdnin. Realizovala sa aj revitalizácia okolitého priestoru ihriska. V prvých septembrových dňoch položili špeciálny umelohmotný povrch.

“Táto nová povrchová úprava je z kvalitného umelého vodopriepustného polyuretánového povrchu pre atletiku aj pre loptové hry. Povrch je vyhotovený v dvoch farbách – v červenej pre bežecké disciplíny a zelenej pre loptové hry,” informovalo mesto Trnava.


Nové ihrisko na Atómovej ulici

FOTO: Mesto Trnava

Bežecký areál má dĺžku 150 m a je umiestnený po obvode multifunkčného ihriska. Dopĺňa ho doskočisko pre skok do diaľky.

Multifunkčné ihrisko bude slúžiť pre rôzne typy športov (tenis, volejbal, basketbal, hádzaná/malý futbal). Za bránkami je nainštalované záchytné oplotenie.

Vo vnútri oválu športoviska sú umiestnené štyri cvičiace prvky vrátane návodov pre cvičenie.

“Súčasťou rekonštrukcie bolo aj vybudovanie umelého areálového osvetlenia vonkajších priestorov športového ihriska. Vonkajšie osvetlenie je riešené LED svietidlami. Vlastné svietidlá sú umiestnené na výložníkoch umiestnených na oceľových stožiaroch po troch z oboch strán športoviska. Stavba bola doplnená o rekonštrukciu spevnených plôch v tesnom dotyku s novovybudovaným športovým areálom. Ich rekonštrukcia pozostávala z vybúrania pôvodných nevyhovujúcich spevnených plôch a nahradením ich novými z betónovej drenážnej dlažby. Tie sú zároveň doplnené v troch miestach novými stromami. Prístup do tohto novovybudovaného areálu je zabezpečený osadením novej dvojkrídlovej bránky pre peších vo vybúranej časti oplotenia areálu ZŠ. Súčasťou bola i oprava vonkajšieho schodiska do budovy školy, aby sa skvalitnil prístup žiakov na toto ihrisko,” konkretizuje ďalšie technické detaily radnica.

Vybudovaním samostatného vstupu budú môcť športovisko využívať nielen žiaci školy, ale aj široká verejnosť.

Harmonogram a podmienky užívania verejnosťou budú stanovené už čoskoro a zverejnené na internetovej stránke školy.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2017 9:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.