reklama

V areáli školy na Vančurovej ulici vznikne nové multifunkčné ihrisko aj oddychové priestory pre žiakov

V priestoroch Základnej školy s materskou školou na Vančurovej ulici vyrastie moderný športový areál s prvkami oddychovej zóny. Predpokladané investície z mestského rozpočtu na realizáciu zámeru sú viac ako 700-tisíc eur s DPH. Trnavská radnica v súčasnosti prostredníctvom tendra hľadá zhotoviteľa stavebných prác.

Základná škola s materskou školou na Vančurovej ulici v Trnave získa zrejme ešte v tomto roku nové priestory určené najmä pre športové aktivity žiakov, ale aj na oddych počas prestávok.

Škole v súčasnosti chýbajú základné možnosti na športovanie, aké poskytuje napríklad bežecký ovál alebo exteriérové ihrisko. To má zmeniť tento investičný zámer.

Verejná súťaž na dodávateľa stavebných prác potrvá do 18. júna 2018. Ak sa mestu podarí súťaž úspešne zavŕšiť podpisom zmluvy so zhotoviteľom v priebehu nasledujúcich týždňov po ukončení súťaže, k samotnej výstavbe areálu, ktorá má trvať približne tri mesiace, by mohlo dôjsť treťom štvrťroku.


Vstup do budúceho športového areálu z Hattalovej ulice

Reprofoto: Google Street View

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie nového multifunkčného ihriska s bežeckým oválom na trávnatej ploche, ktorá je v súčasnosti bez funkčného využitia.

Rekonštrukcia časti školského areálu vytvorí adekvátne zázemie pre športové aktivity – atletické disciplíny, loptové hry -, ale aj pre oddych detí počas prestávok a v školskom klube vďaka obnove spevnených plôch školského dvora.

Plochy určené pre oddych budú napojené na športový areál a doplnené mobiliárom, fitnes a hernými prvkami.

Súčasťou zámeru bude aj rekonštrukcia existujúcej drobnej stavby skladu a jej adaptácia na nové využitie. Objekt bude slúžiť ako zázemie pre správcu areálu počas otvorených školských dvorov.

Projekt počíta sa aj s výstavbou sociálneho zariadenia, rekonštrukciou existujúceho oplotenia či vybudovaním osvetlenia ihriska.

Naplánovaná je aj obnova a realizácia nových vegetačných prvkov zameraná na zjednotenie a doplnenie existujúcich prvkov novými vhodnými druhmi a spoločenstvami, ktoré okrem estetickej funkcie majú aj edukatívnu hodnotu.


Celkový pohľad na areál ZŠ s MŠ Vančurova

Reprofoto: Google

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2018 10:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V areáli školy na Vančurovej ulici vznikne nové multifunkčné ihrisko aj oddychové priestory pre žiakov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.