reklama

V areáli školy na Vančurovej ulici vznikne nové multifunkčné ihrisko aj oddychové priestory pre žiakov

V priestoroch Základnej školy s materskou školou na Vančurovej ulici vyrastie moderný športový areál s prvkami oddychovej zóny. Predpokladané investície z mestského rozpočtu na realizáciu zámeru sú viac ako 700-tisíc eur s DPH. Trnavská radnica v súčasnosti prostredníctvom tendra hľadá zhotoviteľa stavebných prác.

Základná škola s materskou školou na Vančurovej ulici v Trnave získa zrejme ešte v tomto roku nové priestory určené najmä pre športové aktivity žiakov, ale aj na oddych počas prestávok.

Škole v súčasnosti chýbajú základné možnosti na športovanie, aké poskytuje napríklad bežecký ovál alebo exteriérové ihrisko. To má zmeniť tento investičný zámer.

Verejná súťaž na dodávateľa stavebných prác potrvá do 18. júna 2018. Ak sa mestu podarí súťaž úspešne zavŕšiť podpisom zmluvy so zhotoviteľom v priebehu nasledujúcich týždňov po ukončení súťaže, k samotnej výstavbe areálu, ktorá má trvať približne tri mesiace, by mohlo dôjsť treťom štvrťroku.


Vstup do budúceho športového areálu z Hattalovej ulice

Reprofoto: Google Street View

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie nového multifunkčného ihriska s bežeckým oválom na trávnatej ploche, ktorá je v súčasnosti bez funkčného využitia.

Rekonštrukcia časti školského areálu vytvorí adekvátne zázemie pre športové aktivity – atletické disciplíny, loptové hry -, ale aj pre oddych detí počas prestávok a v školskom klube vďaka obnove spevnených plôch školského dvora.

Plochy určené pre oddych budú napojené na športový areál a doplnené mobiliárom, fitnes a hernými prvkami.

Súčasťou zámeru bude aj rekonštrukcia existujúcej drobnej stavby skladu a jej adaptácia na nové využitie. Objekt bude slúžiť ako zázemie pre správcu areálu počas otvorených školských dvorov.

Projekt počíta sa aj s výstavbou sociálneho zariadenia, rekonštrukciou existujúceho oplotenia či vybudovaním osvetlenia ihriska.

Naplánovaná je aj obnova a realizácia nových vegetačných prvkov zameraná na zjednotenie a doplnenie existujúcich prvkov novými vhodnými druhmi a spoločenstvami, ktoré okrem estetickej funkcie majú aj edukatívnu hodnotu.


Celkový pohľad na areál ZŠ s MŠ Vančurova

Reprofoto: Google

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2018 10:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

26 komentárov pre “V areáli školy na Vančurovej ulici vznikne nové multifunkčné ihrisko aj oddychové priestory pre žiakov”

 1. 1
  rbwtt says:

  ZŠ Vančurova oslavuje v tomto roku 50. výročie otvorenia.V čase vzniku a dlho potom bola najmodernejšou a najkrajšou školou v TT. I dnes po nevyhnutných opravách a rekonštrukcii je stále super.
  Za socializmu sa škola pýšila i krásnym vonkajším športovým areálom ( okrem modernej priestrannej telocvične ). Pozostával z antukového multifunkčného ihriska ( hádzaná, futbal ), atletického škvarového oválu, doskočiska pre skok do diaľky a dokonca kruhového výseku pre vrh guľou či hod kriketovou loptičkou. Žiaľ po prevrate už to asi pre žiakov nebolo potrebné a tak to zaniklo. Aspoň že po 30 rokoch niekto začal rozmýšlať o obnove…

 2. 2
  peter says:

  Zaujímavé, že na obnovenie vchodu z Vančurovej ulice sa nenašli peniaze, ale 700 tisic sa už našlo v pohode.
  Pritom stačilo iba intenzívnejšie rokovať s elektrárňami, ktoré každú chvíľu žiadajú od mesta pozemky pod trafostanice…

 3. 3
  benetton says:

  Na Vancurku sa dakedy chodilo z Vancurovej, preto ten nazov skoly vlastne.
  Mladsi uz asi nepamataju.
  Ked sa bude robit nove oplotenie, mohlo by sa trosku “zasunut” po celej dlzke a od cesty by sa mohli urobit dalsie kolme statia, tak ako je to v prvej casti vstupu, aj ked teda su tam topole …
  Dufam ze to dakoho napadne, ja tam dost “husto”.

 4. 4
  STB says:

  Tento rok sa mala robiť Spartakovská. Mesto pokračuje v oznamovaní jednotlivých akcií s 3 a viacročným predstihom. Ľudia to berú ako už sa to ide robiť a skutek utek. To sa dá tak prezentovať predstava akých koľvek megalomanských akcií, od postavenia bašty pri súde, vybudovanie rekreačnej oblasti Štrky, obnova mestkého hradobného systému, premiestnenie pomníka Osloboditeľov, atď. Pritom máme na fazuľovú polievku s jedným rožkom. A aj tak hrubým spôsobom zanedbávame naše životné prostredie, čo je základ spokojnosti občanov, myslím tým zrušenie čistenia mesta po zime, kosenie, čistenie komunikácií, zápach na Družbe, Špačinskej . zápach zo skládky odpadu na Zavarskej atď.

  • 4.1
   Jozef says:

   Na Spartakovskej sa stavaju nove triedy…

  • 4.2
   Stary says:

   Čo môžeš očakávať od super odborníkov z LT. Kecy, frazy, útoky proti všetkým, ktorí ich kritizujú

   • 4.2.1
    Jozef says:

    Vsak to co vymenoval su skor kecy hradby sa opravuju ,Strky sa sutazi dodavatel, Pomnik sa bude opravovat to neni ziadna magalomanska akcia a snp sa ma riesit spolu s ruzovym parkom, a bastu pri sude nepovolili pamiatkari pokial viem a stava sa tam len naznak.

    • 4.2.1.1
     Bezdomovec says:

     Hradby sa opravujú 35 rokov keď Miroslav Válek zariadil aby Trnava bola mestká pamiatková rezervácia. Po nástupe nového vedenia sa začal likvidovať Všivavý hájiček, akoby sa na jar mali opraviť hradby až po anfik. Mám za to že k tým domom postaveným k hradbám sa dostanú za 5 rokov a keď budú peniaze na vykúpenie domov uplynie ďalších 5 rokov. Začnite vysádzať stromy v predstihu a potom bude menej kriku. Začalo sa to robiť opačne, najprv likvidovať stromy a hradby opravovať za 10 rokov, preto tá nevôľa občanov, plánovači. Všetci vieme že ihriská a triedy sú dve rozdielne veci a v jame je čia škola, kanadských indiánov? Pokiaľ sa pamätám pomník sa mal premiestniť na Šudentskú, tam navyše aj kruhový objazd. Systém, ako keď sa malé deti hrajú na správu vecí verejných vy ten systém skúšate na občanoch mesta. Potom ešte plávajúci pontón v Kamemáči, zelený pás zo Staničáku po Hrubý kostol plánov na 3 päťročnice, všetko bez koncepcie, mestký úradníci ktorí by mali koncepciu tvoriť sú len do počtu a rezignovaný na daný stav. Dodo a píš si tam čo chceš pravdu ľudia aj tak vidia, niektorým je to jedno, niektorý protestujú príspevkami, ale v mestkých voľbách 40 % názor vyjadria aj účasťou vo voľbách.

     • 4.2.1.1.1
      Jozef says:

      Naj koncepcia bola predat pozemky na rybnikovej kde sa tiez mohli tie hradby zrekonstruvat a teraz su tam domy to bol ale lepsi biznis ze trulo?

      • 4.2.1.1.1.1
       Bezdomovec says:

       Tak za tie domy čo sú tam postavené a dali na to súhlas majú jednotnú adresu cintorín na ul. Terézie Vansovej niktorý možno aj na zrušenom Starom cintoríne pri Kalvárii. S T V O R I T E L.

      • 4.2.1.1.1.2
       Parva Roma says:

       …aj hasiči sú tam…zbúrat a napuscit rybník místo Relaxu, športovej haly a Slávie

      • 4.2.1.1.1.3
       Timur says:

       Konečne som došiel na to čo ti vadí, dnes som krúžil tadiaľ a až na 3 kolečko som na to došiel. Môžem potvrdiť aj mne to vadí, kto dal na to súhlas, aby niekto tam pri bezprostrednej blízkosti v histórii nedobytých hradieb niekto staval reštiku, s výjazdom do križovatky. Vraj to stavia najdvornejší dodavateľ mesta , čo pre mesto opravuje cesty, chodníky, bytovky no skratka odborník všetkého druhu. Jozef nevieš tomu zabrániť, z tvojich príspevkov je zrejmé že si jedna ruka s ÚV – LTT, agituj, presviečaj, zvyšuj hlas, pros nech už prestanú robiť ostudu sebe aj mestu.

       • 4.2.1.1.1.3.1
        Pre Timura says:

        Ty zase onanujes,klameš a taraš do vetra.Klamár Timur je dvorný šašo Kopunika!!!Keby si trosku rozmýšľal a hýbal mozkom,čo je u teba veľký problém, tak zistíš, že tú reštauráciu mu schválili všetci poslanci.To je čo? ?Daj nám presnú štatistiku koľko aká firma robí zákaziek pre mesto.A či to robí bez verejnej súťaže.

        • 4.2.1.1.1.3.1.1
         Timur says:

         Tváriš sa ako odborník všetkého druhu, tieto výčitky adresuj Jozefovi, ten poukazoval na to ako predchádzajúce vedenie mesta niekomu niečo schválilo.Ale veď tú diskusiu si môžeš prečítať. Útočiš na mňa len preto, že ma nemáš rád?

        • 4.2.1.1.1.3.1.2
         Arana says:

         Timur, Timur triafaš špenáre / veľké klince / po hlave a potom sa čuduješ že ťa neľúbia a nadávajú ti do investigatívnych novinárov. Máš veľkú výhodu už sú chránený. Bojuj chlapče vyčistite ty a tebe podobný ten chliev, ktorý z našej Trnavy spravila Lepšia Trnava.

 5. 5
  dan says:

  V jame bývala základná škola je na dlhé roky v prenájme UCM a tú prenajali KDH.To už nenapíšeš.STB a na Spartakovskej sa nerobí škôlka?Zápach zo skládky?Tú skládku vybudoval Bročka?

  • 5.1
   Jozef says:

   Toto bude tretie multifukncne ihrisko na skolach tak musi nieco vymyslet chlapec bezradny :D Takzvana bezmoc :D

   • 5.1.1
    ihrisko says:

    Jozef a v čom je problém? ihriska aj s bežeckým ovalom mali byť na každej škole zrekonštruované už dávno. si videl v akom stave bolo ihrisko na Atómovej, veď si tam mohli decka nohy dolámať. a na vančurovej máš teraz iba trávu, nič iné =atletika 0bodov. Stačí sa pozrieť v akom stave sú na školách aj ostatné veci – budovy ktoré sa postupne pomaly rekonštruujú -no stále nie je všetko zateplené, vymenené okna, opravené strechy, opravené záchody, o tom že by sa robili po X desiatkach rokov aj rekonštrukcie interiérov môžeme iba snívať (školy stále vypadajú ako odlesk starých časov), a školský areál, to nie je iba ihrisko čo treba opraviť ale aj spevnené plochy, oplotenie, doplniť vybavenie .

  • 5.2
   Bezdomovec says:

   Ja nie som obhajca KDH, dve školy sa zlúčili, lebo žiakov bolo v danom čase len na jednu školu. Aj tak bolo kriku veľa. Všetkým zainteresovaným sa čudujem, že s tou skládkou nikto nič nerobí, na úkor občanov k prospechu ako že zahraničných investorov.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.