reklama

Výstavba športového areálu s prvkami oddychovej zóny na Vančurovej ulici bude stáť 683-tisíc eur

Víťazom verejnej súťaže na realizáciu moderného športového areálu s prvkami oddychovej zóny v priestoroch Základnej školy s materskou školou na Vančurovej ulici v Trnave sa stala spoločnosť Športfinal z Bratislavy. Firma ponúkla v tendri spomedzi štyroch uchádzačov najnižšiu sumu takmer 683-tisíc eur s DPH. Predpokladaná hodnota zákazky bola 716-tisíc eur s DPH.

Stavebné práce majú trvať podľa podmienok stanovených vo verejnej súťaži tri mesiace, je teda predpoklad, že škola dostane nové priestory určené najmä pre športové aktivity žiakov, ale aj na oddych počas prestávok, ešte do konca tohto roka.

Škole v súčasnosti chýbajú základné možnosti na športovanie, aké poskytuje napríklad bežecký ovál alebo exteriérové ihrisko. To má zmeniť tento investičný zámer.

Hlavným cieľom projektu je vytvorenie nového multifunkčného ihriska s bežeckým oválom na trávnatej ploche, ktorá je v súčasnosti bez funkčného využitia.


Vstup do budúceho športového areálu z Hattalovej ulice

Reprofoto: Google Street View

Rekonštrukcia časti školského areálu vytvorí adekvátne zázemie pre športové aktivity – atletické disciplíny, loptové hry -, ale aj pre oddych detí počas prestávok a v školskom klube vďaka obnove spevnených plôch školského dvora.

Plochy určené pre oddych budú napojené na športový areál a doplnené mobiliárom, fitnes a hernými prvkami.

Súčasťou zámeru bude aj rekonštrukcia existujúcej drobnej stavby skladu a jej adaptácia na nové využitie. Objekt bude slúžiť ako zázemie pre správcu areálu počas otvorených školských dvorov.

Projekt počíta sa aj s výstavbou sociálneho zariadenia, rekonštrukciou existujúceho oplotenia či vybudovaním osvetlenia ihriska.

Naplánovaná je aj obnova a realizácia nových vegetačných prvkov zameraná na zjednotenie a doplnenie existujúcich prvkov novými vhodnými druhmi a spoločenstvami, ktoré okrem estetickej funkcie majú aj edukatívnu hodnotu.


Celkový pohľad na areál ZŠ s MŠ Vančurova

Reprofoto: Google

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2018 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavba športového areálu s prvkami oddychovej zóny na Vančurovej ulici bude stáť 683-tisíc eur”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.