reklama

Rekonštrukcia zničenej mestskej bytovky na Golianovej ulici potrvá rok a bude stáť takmer 940-tisíc eur

Mesto Trnava čoskoro zaháji komplexnú rekonštrukciu zničeného bytového domu na Golianovej ulici 3 na sídlisku Linčinanska. Zhotoviteľom stavebných prác bude trnavská spoločnosť CS, s.r.o., ktorá uspela s predloženou ponukou vo verejnej súťaži. Cena diela je 938 821 eur s DPH.

Stavebné práce na kompletnej obnove bytovky potrvajú podľa zmluvy 12 mesiacov. Mesto Trnava odovzdá zhotoviteľovi stavenisko zrejme v priebehu najbližších týždňov.

Rekonštrukcia objektu bude hradená zo zdrojov mestského rozpočtu a čiastočne z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Bytový dom je v zlom technickom stave a v súčasnosti je prakticky prázdny.


Bytový dom na Golianovej 3 (vpravo)

V osemposchodovom dome sú dnes obývané len tri byty. Ostatné byty sú uzamknuté, energie v nich sú odpojené, osvetlenie spoločných priestorov nefunguje.

Funkčný nie je ani výťah, šachta výťahu je poškodená. Byty na 5. a 6. podlaží boli poškodené požiarom, horelo takisto aj v suteréne.

Pred zahájením samotných stavebných prác budú obyvatelia troch bytov z budovy vysťahovaní, mesto im poskytne počas doby rekonštrukcie bytového domu náhradné ubytovanie.

Po komplexnej rekonštrukcii vznikne v bytovom dome 24 bytových jednotiek. Na každom podlaží budú tri byty – jeden jednoizbový, jeden dvojizbový a jeden trojizbový.

V bytoch je naplánovaná kompletná realizácia nových bytových jadier, podláh, elektroinštalácií, takisto nové budú rozvody ústredného kúrenia, zdravotechniky, plynu, vzduchotechniky a klimatizácie.

Objekt dostane nové rozvody teplej a studenej vody, vodomery s diaľkovým odpočtom, stupačky, vykurovacie telesá či termo ventily.

Dom bude zateplený, dostane novú strechu, loggie budú mať nové podlahy, hydroizolácie a zábradlia.

V spoločných priestoroch obnovia podlahy, steny, inštalujú nový výťah, výťahovú šachtu a osvetlenie.

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2018 9:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rekonštrukcia zničenej mestskej bytovky na Golianovej ulici potrvá rok a bude stáť takmer 940-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.