reklama

Nová kuchyňa na Atómovej bude stáť 655-tisíc eur, ukončiť rekonštrukciu do začiatku školského roka nestihnú

Mesto vybralo zhotoviteľa rekonštrukcie kuchyne v Základnej škole s materskou školou na Atómovej ulici. Zmluvu o dielo na základe výsledku verejného obstarávania podpísala trnavská radnica 14. augusta 2019 so zástupcami stavebnej spoločnosti Invex, ktorá predložila v súťaži najnižšiu cenovú ponuku.

Stavebné práce majú podľa zverejnenej zmluvy trvať 12 týždňov od prevzatia staveniska. Je tak zrejmé, že mestom pôvodne zamýšľaný termín dokončenia rekonštrukcie kuchyne – začiatok septembra 2019 – sa nepodarí uskutočniť.

Spoločnosť Invex predložila v tendri cenovú ponuku 655-tisíc eur s DPH. Predpokladaná hodnota zákazky bola 828-tisíc eur.

Mesto Trnava zaplatí investíciu prostredníctvom úveru, ktorého prijatie schválili poslanci mestského zastupiteľstva vo februári 2019.

Ilustračné foto: ZŠ s MŠ Atómová

Modernizáciu a komplexnú rekonštrukciu kuchyne si podľa radnice vyžiadala najmä novela zákona o dotáciách, z ktorej vyplýva, že žiaci základných škôl budú mať od septembra 2019 obedy zadarmo.

Od roku 2006 pripravovali obedy pre žiakov Atómovej v Základnej škole na Spartakovskej ulici.

Stavebné práce sa dotknú priestorov v suterené aj v prízemí. Súčasťou modernizácie je komplexná úprava priestorov školskej kuchyne s jedálňou, vrátane nových rozvodov vzduchotechniky, elektriny, kúrenia, inštalácie výťahu, zdravotechniky či statických úprav.

Kuchyňa na Atómovej ulici dostane aj nové technologické zariadenie.

Objekt ZŠ s MŠ na Atómovej ulici ponúka pomerne veľkorysé priestory a je vhodný na rekonštrukciu tohto typu. Kapacita modernizovanej kuchyne bude 500 stravníkov.

Mesto už pred časom vypracovalo projektovú dokumentáciu rekonštrukcie kuchyne, no teraz ju bolo nutné upraviť, pretože plánovaná kapacita kuchyne a jedálne by už bola od septembra tohto roku nedostačujúca.

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2019 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Nová kuchyňa na Atómovej bude stáť 655-tisíc eur, ukončiť rekonštrukciu do začiatku školského roka nestihnú”

 1. 1
  future says:

  A čo keď sa nestihne ? Hlavne že máme bicykle a štúdie.
  Bude sa búrať hala, stavať nová a ešte jedna sendvičová, už začala výstavba západného obchvatu, zalesňujú sa role a budujú bačoriny.
  Čo tu otravuje z jedálňami.
  Buďte radi že bývate v meste kde zajtra už znamená včera.

  • 1.1
   Trop says:

   Ty placko zachvilu sa zacne oprava dalsej cesty, stava sa nova skolka, opravuju sa dalsie , ministertstvo schvalilo dalsu dostaciu na opravu vnutrobolkov a keby neboli tie studie a hotove projektove dokumnetacie nemaju co schvalovat tak mlc placko

   • 1.1.1
    Hop says:

    Co by bol placko a preco by mal mlcat,co hned nanho utocis.Pravda je taka,nic sa v tomto meste nestiha nacas.Skoro kazda jedna zakazka meska.Ake postihy maju firmy za to,ze nestihnu nacas odovzdat dielo?Kto ich vybera,kto to podpisuje?To ze sa ide opravovat dalsia cesta,vnutrobloky,stavat skolka a dalsie veci k tomu je vasou psou povinnostou,na to ste tam!

    • 1.1.1.1
     Trop says:

     Pretoze ta prestavba kuchyne zacina az teraz kde je napisane ze to nestihaju v termine? Nebude to do zaciatku skolskeho roka lebo bola zrusena sutaz kedze bolo podozrenie ze sa tie firmy dohodli…Zaujimave ze oprava ciest, chodnikov, vnutroblokov atd nebola psou povinostou ked sa nato kaslalo aj to si tu vrtel schvostikom od radosti ci si drzal hubu?

     • 1.1.1.1.1
      maxim says:

      …ja viem, pred rokom 0 (začiatok LenOn-ovej vlády) tu nebolo nič – žiadne škôlky, žiadne cesty, žiadne chodníky, žiadne detské ihriská…
      Všetko vzniklo z ničoho veľkým treskom.

 2. 2
  Hop says:

  Kritizovalo sa aj vtedy a hlavne kritizovali ti,ktori sa tam nasackovali teraz.Zmenilo sa iba to,ze tato garnitura je teraz nedotknutelna,nekritizovatelna s patentom na pravdu.

 3. 3
  Parva Roma says:

  Už je hotová?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.