reklama

Nová kuchyňa na Atómovej bude stáť 655-tisíc eur, ukončiť rekonštrukciu do začiatku školského roka nestihnú

Mesto vybralo zhotoviteľa rekonštrukcie kuchyne v Základnej škole s materskou školou na Atómovej ulici. Zmluvu o dielo na základe výsledku verejného obstarávania podpísala trnavská radnica 14. augusta 2019 so zástupcami stavebnej spoločnosti Invex, ktorá predložila v súťaži najnižšiu cenovú ponuku.

Stavebné práce majú podľa zverejnenej zmluvy trvať 12 týždňov od prevzatia staveniska. Je tak zrejmé, že mestom pôvodne zamýšľaný termín dokončenia rekonštrukcie kuchyne – začiatok septembra 2019 – sa nepodarí uskutočniť.

Spoločnosť Invex predložila v tendri cenovú ponuku 655-tisíc eur s DPH. Predpokladaná hodnota zákazky bola 828-tisíc eur.

Mesto Trnava zaplatí investíciu prostredníctvom úveru, ktorého prijatie schválili poslanci mestského zastupiteľstva vo februári 2019.

Ilustračné foto: ZŠ s MŠ Atómová

Modernizáciu a komplexnú rekonštrukciu kuchyne si podľa radnice vyžiadala najmä novela zákona o dotáciách, z ktorej vyplýva, že žiaci základných škôl budú mať od septembra 2019 obedy zadarmo.

Od roku 2006 pripravovali obedy pre žiakov Atómovej v Základnej škole na Spartakovskej ulici.

Stavebné práce sa dotknú priestorov v suterené aj v prízemí. Súčasťou modernizácie je komplexná úprava priestorov školskej kuchyne s jedálňou, vrátane nových rozvodov vzduchotechniky, elektriny, kúrenia, inštalácie výťahu, zdravotechniky či statických úprav.

Kuchyňa na Atómovej ulici dostane aj nové technologické zariadenie.

Objekt ZŠ s MŠ na Atómovej ulici ponúka pomerne veľkorysé priestory a je vhodný na rekonštrukciu tohto typu. Kapacita modernizovanej kuchyne bude 500 stravníkov.

Mesto už pred časom vypracovalo projektovú dokumentáciu rekonštrukcie kuchyne, no teraz ju bolo nutné upraviť, pretože plánovaná kapacita kuchyne a jedálne by už bola od septembra tohto roku nedostačujúca.

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2019 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nová kuchyňa na Atómovej bude stáť 655-tisíc eur, ukončiť rekonštrukciu do začiatku školského roka nestihnú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.