reklama

Na začiatku školského roka upravuje trnavská župa cestovné poriadky autobusov

Autobusy prímestskej autobusovej dopravy v Trnavskom samosprávnom kraji budú od začiatku školského roka, teda od 2. septembra 2020, premávať v riadnom režime. Od vypuknutia pandémie ochorenia COVID-19 jazdili autobusy v takzvanom medzisviatkovom a neskôr v prázdninovom režime.

Pre cestujúcich v autobusoch stále platí povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty.

Ilustračné foto

Trnavský samosprávny kraj obyvateľom odporúča, aby si skontrolovali časy odchodov autobusov.

„V niektorých prípadoch došlo k zmenám času odchodu jednotlivých autobusových liniek. Tieto zmeny vychádzajú z aktuálnej situácie a sú prispôsobené súčasnému počtu cestujúcich. Presné časy odchodov si môžu cestujúci pozrieť na webových stránkach autodopravcov ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica alebo priamo na zastávkach,“ pripomenul Odbor dopravnej politiky Úradu TTSK.

Trnavská župa v spolupráci s SAD Dunajská Streda zároveň 2. septembra spúšťa novú expresnú autobusovú linku medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou. Župa tak ponúka ľuďom pohodlnejšiu, rýchlejšiu a ekologickejšiu alternatívu k osobnej automobilovej doprave.

Cesta po nových úsekoch rýchlostnej cesty R7 nebude trvať viac ako 50 minút. Po otvorení ďalších úsekov projektu D4/R7 by sa tento čas mohol skrátiť na 35 minút.

Ulož ako PDF
Napísal 31. augusta 2020 7:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.