reklama

Nové cestovné poriadky mestskej aj prímestskej autobusovej dopravy vstúpia do platnosti 11. decembra

Od 11. decembra 2022 začnú na celom Slovensku platiť nové cestovné poriadky verejnej osobnej dopravy. Ide o každoročné zmeny, ktoré nadväzujú na zmeny v grafikone železničnej dopravy. Hlavným cieľom zmien cestovných poriadkov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy je udržať nadväznosť autobusových spojov, skrátiť čas cestovania a reagovať na požiadavky cestujúcich i objednávateľov. V Trnavskom kraji nájdu cestujúci informácie o príchodoch a odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA Trnava.

Zmeny v cestovných poriadkoch ARRIVA Trnava sa týkajú predovšetkým úpravy prípojov k vlakom v prestupných uzloch Trnava, Smolenice, Pezinok, Cífer, Pusté Úľany, Leopoldov, Piešťany, Senica, Kúty, Sekule a Jablonica.

„Zároveň boli zavedené niektoré nové spoje a súčasťou zmien sú aj úpravy jazdných dôb tak, aby zodpovedali aktuálnym podmienkam dopravy,“ uviedla spoločnosť ARRIVA.

ARRIVA tiež zabezpečí nové autobusové spojenie z Trnavy do Senice po 21. hodine s prestupom v Trstine na linke 207 421, ktoré nahradí zrušený vlak na trati Trnava – Senica.

„Nový vlakový grafikon prinesie významné zmeny, ale v spolupráci s našimi objednávateľmi sme urobili maximum pre to, aby sme aj naďalej udržali nadväznosť spojov a zohľadnili aj ďalšie požiadavky cestujúcich. Vďaka tomu, že autobusy ARRIVA sú vybavené GPS systémom, mohli sme pri príprave zmien využiť reálne údaje z každodennej prevádzky a optimalizovať jazdné časy jednotlivých spojov,“ povedal Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Na zmenu grafikonu Železničnej spoločnosti Slovensko reaguje aj mesto Trnava v spolupráci s poskytovateľom mestskej autobusovej dopravy.

Nový grafikon MAD začne platiť rovnako 11. decembra 2022.

„Dôvodom zmeny je snaha vyjsť cestujúcim čo najviac v ústrety a poskytnúť im nadväzujúce spoje vlakov a autobusov,“ vysvetlila Zuzana Bodišová, ktorá je poverená riadením odboru dopravy Mestského úradu v Trnave.

Samospráva zároveň pracuje na príprave optimalizácie mestskej autobusovej dopravy spolu s expertným tímom aj na základe podnetov od cestujúcej verejnosti.

Nový cestovný poriadok, ktorý má do maximálnej možnej miery odrážať možnosti dopravy a požiadavky cestujúcich, predstaví trnavská radnica na budúci rok.

Cestovný poriadok v platnosti od 11. decembra 2022 (dostupný aj na arriva.sk/trnava):
 
Linka č. 1: Strojárenská, SACHS – Linčianska – Hospodárska – Kopánka, Nám. SUT/ Letisko – Veľký Dvor
 
Linka č. 2: Linčianska – Gorkého – Hospodárska – Kamenný Mlyn
 
Linka č. 3: Prednádražie, G. Dusíka – Družba – Saleziánska – Kopánka
 
Linka č. 4: Strojárenská, SACHS – Linčianska – Družba – Kopánka
 
Linka č. 5: Botanická, Jednota – Hospodárska – Linčianska – Strojárenská, BOGE
 
Linka č. 6: Sibírska – Hospodárska – Prednádražie, G. Dusíka
 
Linka č. 12: Linčianska – Stromová – Hlboká – Kopánka, Nám. SUT
 
Linka č. 13: TESCO – Družba – Kočišské
 
Linka č. 14: Modranka – Hospodárska – Zelený Kríčok – Starohájska – Družba – TESCO – Viktoríniho Nám.
 
Linka č. 16: Nemečanka – Botanická – Hospodárska – Vozovka – Nová, OC OBI
 
Linka č. 21: Modranka – Hospodárska – Prednádražie – Špačinská – Sibírska
 
Linka č. 22: Linčianska – Študentská – Sibírska – Družba – Vozovka
 
Linka č. 23: Sibírska – Prednádražie – Hospodárska – Vozovka

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2022 8:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.