reklama

V nedeľu vstúpili do platnosti nové cestovné poriadky prímestských spojov, od pondelka fungujú autobusy v prázdninovom režime

Spoločnosť ARRIVA Trnava a Trnavský samosprávny kraj informujú, že od pondelka 13. decembra 2021 budú prímestské spoje premávať v prázdninovom režime. Zároveň od 12. decembra vstupujú do platnosti nové cestovné poriadky.

Dopravcovia ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica po komunikácii s trnavskou župou pristupujú od 13. decembra z dôvodu prechodu žiakov II. stupňa základných škôl a stredných škôl na dištančnú výučbu z rozhodnutia vlády SR na prázdninový režim fungovania prímestskej autobusovej dopravy s posilovými spojmi.

Tento režim bude platiť do odvolania.

ARRIVA Trnava tiež pripomína platnosť nových cestovných poriadkov od nedele 12. decembra 2021.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Každoročné zmeny cestovných poriadkov začínajú úpravami v cestovných poriadkoch vlakov a na ne nadväzujú zmeny cestovných poriadkov autobusov prímestskej a mestskej autobusovej dopravy. Na základe analýzy spojov zachádzajúcich na územie susedných samosprávnych krajov prijal Trnavský samosprávny kraj rozhodnutie o  redukcii, prípadne skrátení spojov na vybraných linkách, ktoré presahujú do Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Redukované kilometre boli presunuté na doplnenie dopravnej obslužnosti v rámci územia Trnavského samosprávneho kraja.

Nové cestovné poriadky zároveň zohľadňujú aj požiadavky cestujúcich a objednávateľov. V Trnavskom kraji nájdu cestujúci informácie o odchodoch svojich autobusov aj na stránke spoločnosti ARRIVA Trnava.

„Pri každoročných úpravách cestovných poriadkov sa v spolupráci s našimi objednávateľmi usilujeme zlepšiť nadväznosť spojov a zohľadniť požiadavky cestujúcich. Zároveň na základe výstupov z GPS systému, ktorým sú autobusy ARRIVA vybavené, dochádza aj k optimalizácii jazdných časov autobusov,“ povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2021 8:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.