reklama

Prímestské autobusy budú ďalej premávať v posilnenom prázdninovom režime

V nedeľu 13. decembra 2020 dôjde k pravidelnej zmene cestovných poriadkov. Prímestská autobusová doprava bude na území Trnavského kraja ďalej premávať v posilnenom prázdninovom režime, informoval Odbor dopravnej politiky Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

Dôvodom platnosti posilneného prázdninového režimu je pretrvávajúci núdzový stav a nariadenia vlády Slovenskej republiky obmedzujúce školskú dochádzku žiakov II. stupňa základných a stredných škôl.

Ilustračné foto

“Trnavská župa je pripravená flexibilne reagovať na zmenu epidemiologickej situácie. V prípade potreby búdu cestovné poriadky upravené tak, aby uspokojili dopyt cestujúcich, a to hlavne žiakov a študentov,” konštatuje Odbor dopravnej politiky TTSK.

Cestovné poriadky, v ktorých sú zapracované všetky zmeny, sú už zverejnené. Cestujúci si môžu overiť presný čas odchodov autobusov na webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach župy i jej troch zmluvných dopravcov – ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

V rámci tejto zmeny trnavská župa spustí už štvrtú etapu projektu „autobus na zavolanie“. Päť spojov linky číslo 206 403, ktorá premáva na trase Skalica – Radošovce – Chropov, bude v prípade dopytu cestujúcich zachádzať do obce Koválovec aj počas pracovných dní. Od septembra prebiehajúceho roka je táto možnosť k dispozícií počas víkendov.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2020 7:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Prímestské autobusy budú ďalej premávať v posilnenom prázdninovom režime”

 1. 1
  revizór says:

  … “Trnavská župa je pripravená flexibilne reagovať … a naďalej neoprávnené navyšovať dopravcovi astronomické sumy za prevádzku, podobne ako mesto Trnava napriek tomu že kontrolóri našli “nedostatky” vo výške 245.000 € resp. 77.000 € a nikdy nebola predložená analýza skutočných nákladov – ale to nevadí to nie je rozkrádanie to je normálne a transparentné.
  Občania Trnavy a VUC ďakujú !
  Vidíme vám do žalúdka idete v tom všetci.
  Čas zúčtovania a Kaka príde.

 2. 2
  Laco says:

  rev ízor nepíš HOP kým ti nepreskočí. Tiež nás okrádaš!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.