reklama

Autobusy budú počas Veľkej noci premávať v sviatočnom režime. S čipovou kartou ARRIVA môžete cestovať aj u iných dopravcov

Autobusy prímestskej dopravy v trnavskej župe budú jazdiť v období Veľkonočných sviatkov v sviatočnom režime. V dňoch 8.- 9. apríla 2020, na ktoré Vláda SR vyhlásila obmedzený pohyb ľudí, budú autobusy jazdiť ako doteraz. To znamená v tzv. medzisviatkovom režime a platí grafikon, ako počas štátnych a cirkevných sviatkov, doplnený o ďalšie spoje. Trnavská župa nepristupuje k úplnému „vypnutiu“ autobusových liniek.

„Po rokovaní s autobusovými dopravcami sme sa rozhodli, že nepristúpime k úplnému obmedzeniu autobusovej dopravy. Musíme zobrať do úvahy, že mnohí ľudia v našej župe musia cestovať za prácou aj mimo svoj okres. V mnohých prípadoch sú to zdravotnícki zamestnanci, pracovníci zariadení sociálnych služieb a pod. Nechceme ešte ďalšími opatreniami sťažovať situáciu našim zamestnávateľom a ich zamestnancom a ohroziť pacientov a klientov zdravotníckych či sociálnych zariadení v župe,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

TTSK ešte v predstihu v autobusoch prijal opatrenia, ktorými chráni vodičov a cestujúcich. A pripravuje ďalšie. S dopravcami sa župa dohodla, že do všetkých autobusov budú naištalované zásteny, ktoré zvýšia ochranu vodičov.

V rámci opatrení Vlády SR, ktoré od stredy 8. apríla obmedzujú pohyb ľudí, „odporúčame ľuďom, aby pri ceste do práce mimo svoj okres, predišli zbytočným nedorozumeniam a zabezpečili si od svojho zamestnávateľa potvrdenie. Tým sa bez problémov a načas dostanú do zamestnania. Je to preventívne opatrenia a verím, že aj týmto krokom zjednodušíme život polícii a aj sebe samým,“ doplnil J. Viskupič

Ilustračné foto: ARRIVA

Cestujúcim, ktorí používajú čipovú kartu ARRIVA Trnava, stačí na cestovanie autobusmi viacerých dopravcov jediná karta. Vďaka dohode dopravcov môžu za cestovné rôznymi spojmi verejnej dopravy jednoducho zaplatiť čipovou kartou ARRIVA Trnava.

„Na verejnej doprave oceňujú cestujúci pohodlie a dostupnosť. Aj preto vďaka podpore Trnavského samosprávneho kraja pokračujeme v modernizácii autobusov a ponúkame cestujúcim stále nové služby. Po autobusoch na zavolanie, ktoré sme tiež vďaka podpore Trnavského samosprávneho kraja nasadili ako prví na Slovensku, ponúkame aj výhodné využitie čipových kariet,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Čipová karta ARRIVA Trnava je od 1. apríla 2020 akceptovaná aj u ďalších dopravcov zapojených do projektu Slovenský dopravný pas.

Na jednu dopravnú kartu budú môcť spojmi ARRIVA Trnava cestovať aj cestujúci s kartami od iných spoločností zapojených do systému. Zároveň sú v systéme platné aj školské karty, ktoré študentom vydávajú stredné a vysoké školy v SR s aktiváciou použitia na dopravu.

Držitelia čipových kariet tak budú mať jednoduchšie cestovanie a zároveň ušetria na cestovnom až desiatky eur ročne oproti bežnému cestovnému.

„Zladenie informačných systémov pre predaj cestovných lístkov je jedným z krokov na ceste k naozaj funkčnej integrácii verejnej dopravy. Naše celoslovenské, ale aj európske skúsenosti ukazujú, že pre integráciu rôznych druhov verejnej dopravy sú nevyhnutnými podmienkami predovšetkým: centrálne definovanie jednotných štandardov najmä pokiaľ ide o priemerný vek vozidiel, ich výbavu, ekologické parametre, cenu za kilometer poskytovanej služby v mestskej a prímestskej doprave a koordináciu dopravy, modernizáciu cestovných poriadkov a ich prispôsobenie zmenenému životnému rytmu cestujúcich a technologickému pokroku vozového parku,“ zdôraznil László Ivan.

Informáciu o dopravcoch zapojených do vzájomnej akceptácie kariet nájdu cestujúci na tejto stránke.

Záujemcom o čipové karty, ale aj o ďalšie informácie, napríklad aj v súvislosti s aktuálnymi zmenami v cestovných poriadkoch, je každý deň, a to aj počas sviatkov, k dispozícii Linka zákazníckej podpory prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na telefónnom čísle 0915 733 733 v čase od 8:00 do 20:00.

Projekt Slovenský dopravný pas

Projekt vznikol na základe spolupráce Zväzu autobusovej dopravy, ktorý združuje najvýznamnejších regionálnych dopravcov a spoločnosti TransData spravujúcej systém akceptácie dopravných kariet.

Táto služba reaguje na potreby cestujúcich, ktorí na svojich cestách za povinnosťami alebo voľnočasovými aktivitami využívajú viacerých dopravcov. Cieľom projektu je cestovanie s jednou dopravnou kartou v sieti dopravcov zapojených do projektu naprieč Slovenskom.

Cestujúci tak môžu dopravnú peňaženku zo svojej čipovej karty použiť aj u iného ako svojho dopravcu.

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2020 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.