reklama

Začiatok školského roka prináša viac spojov cez pracovné dni aj výhodnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Trnava

Od pondelka 4. septembra 2023 budú autobusy spoločností ARRIVA Trnava premávať opäť v režime školského roka, čo znamená vyššiu frekvenciu spojov. Žiaci a študenti základných, stredných a vysokých škôl môžu pri cestovaní využiť lacnejšie a bezpečnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Trnava. Zľava na cestovnom ušetrí nielen im, ale každému držiteľovi čipovej karty niekoľko desiatok eur ročne. Navyše, deti vďaka nej nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

V snahe zlepšiť nadväznosť spojov a vyhovieť požiadavkám samospráv sa od 4. septembra menia odchody vybraných spojov prímestskej autobusovej dopravy. Informácie o všetkých zmenách nájdu cestujúci na stránke ARRIVA Trnava.

Z dôvodu uzatvorenia a plánovanej rekonštrukcie úseku Dolné Orešany po obec Horné Orešany budú zároveň od 4. 9. 2023 odklonené niektoré prímestské linky spoločnosti ARRIVA Trnava. Upravené cestovné poriadky týchto liniek nájdu cestujúci tu.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Veľký záujem rodičov školákov o čipovú kartu ARRIVA Trnava vždy na začiatku školského roka potvrdzuje, že oceňujú jej hlavné výhody: bezpečnosť a výhodnosť. Dieťa, ktoré cestuje s čipovou kartou, totiž nemusí mať pri sebe hotovosť a rodina zároveň ušetrí desiatky eur ročne na cestovnom – zvlášť vtedy, ak čipové karty využívajú aj ďalší jej členovia. Ich vybavenie je pritom jednoduché a rýchle,“ uviedol Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava.

Kúpa cestovného lístka je s čipovou kartou veľmi jednoduchá – stačí ju priložiť k čítačke kariet a počkať na pípnutie.

Pracovníci zákazníckych centier ARRIVA Trnava vystavia čipovú kartu cestujúcemu na počkanie po vyplnení žiadosti, ktorú záujemcovia nájdu aj na webových stránkach spoločnosti. Jednorazový poplatok za vydanie čipovej karty je 4,30 EUR.

Čipová karta platí na linkách mestskej hromadnej dopravy v Trnave, Piešťanoch, Senici a Hlohovci, na prímestských autobusových linkách v týchto okresoch a v rámci Slovenska aj v autobusoch všetkých dopravcov zapojených do systému Slovenského dopravného pasu.

Požiadať o vydanie čipovej karty je možné aj z pohodlia domova online cez e-shop na stránke https://www.ubian.sk/kupit-kartu. Cestujúci si svoju kartu vie zároveň online spravovať, doplniť kredit, kontrolovať zostatok, dopravné transakcie a informácie o účte.

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2023 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.