reklama

ARRIVA Trnava predstavila novinku: online vybavenie a dobíjanie čipovej dopravnej karty

ARRIVA Trnava, zabezpečujúca verejnú dopravu prímestskými linkami v Trnavskom kraji a mestskú hromadnú dopravu v mestách Trnava, Piešťany, Senica a Hlohovec, priniesla pre cestujúcich novinku. Držitelia čipových kariet si môžu dobiť dopravnú kartu online z pohodlia domova, v záujme ochrany zdravia a úspory času, bez potreby mať so sebou hotovosť. Cestujúci si prostredníctvom e-shopu vedia dobiť kredit, ale aj zakúpiť novú čipovú kartu. Zároveň si môžu online kontrolovať zostatok, zrealizované dopravné transakcie a informácie o karte.

Čipová karta vydaná spoločnosťou ARRIVA Trnava ponúka pohodlné bezhotovostné cestovanie. Pri úhrade cestovného čipovou dopravnou kartou, ktorá nielen skráti čas pri nastupovaní do autobusu, ale zároveň predstavuje bezpečný spôsob úhrady bez nutnosti manipulácie s hotovosťou, má cestujúci možnosť cestovať výhodnejšie.

„Pohodlné a jednoduché cestovanie verejnou dopravou prinášajú mnohé moderné a smart riešenia. Spoločnosť ARRIVA Trnava umožňuje svojim cestujúcim objednať si čipovú kartu online a pripísať na ňu kredit bez manipulácie s hotovosťou a čakania v autobuse alebo v zákazníckom centre. Cestovanie s použitím čipovej karty ako elektronickej peňaženky na linkách prevádzkovaných našou spoločnosťou prináša viacero výhod. Úhrada cestovného s čipovou kartou je na jedno pípnutie, bez zdržiavania sa hľadaním hotovosti. Vďaka čipovej karte ešte aj ušetríte. Čipová karta prináša úsporu, ktorá sa ročne pohybuje v desiatkach eur,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava.

Dobitie čipovej karty z pohodlia domova je jednoduché a na pár klikov. Po registrácii na webstránke alebo v aplikácii Ubian si cestujúci jednoducho pridá svoju existujúcu čipovú dopravnú kartu a následne si môže dobiť kredit.

Minimálna hodnota dobitia kreditu je 5 eur, minimálna výška dobitia kreditu je rovnaká ako v zákazníckych centrách alebo priamo v autobuse.

Ilustračné foto

Okrem dobitia kreditu je možné z pohodlia domova požiadať aj o vydanie čipovej karty. Po vyplnení žiadosti, doložení požadovaných dokladov a uhradení poplatku bude čipová karta zaslaná cestujúcemu na zadanú adresu do 5 pracovných dní.

Poplatok za vydanie karty, vrátane poštovného, je 6 eur a úhradu je možné zrealizovať platobnou kartou.

Informácie o novinkách a službách, ako aj aktuálnych opatreniach a prijatých zmenách nájdu cestujúci na webovej stránke ARRIVA Trnava. Pre cestujúcich, ktorí majú záujem byť informovaní o prijatých zmenách a novinkách, je k dispozícii možnosť prihlásenia sa na odber noviniek automaticky zasielaných e-mailom.

Cestujúci tak získajú všetky informácie hneď po zverejnení. Aktuálne informácie poskytuje aj linka zákazníckej podpory, ktorá je k dispozícii cestujúcim každý deň od 8.00 do 20.00, a to počas týždňa i víkendov či sviatkov.

„Naša župa, ako objednávateľ prímestskej autobusovej dopravy, víta možnosť spustenia e-shopu aj u dopravcu ARRIVA Trnava. Obyvateľom kraja umožňujeme prístupné, jednoduché a praktické riešenie platby cestovného. Dobitie čipovej karty online v dnešnej dobe znamená aj bezpečnejšie dobitie kreditu, keďže sa cestujúci nemusia zbytočne vystavovať nákaze. Myslím si, že smart riešenia dostávajú v kraji stále väčší priestor, čím držíme vysoké tempo s okolitými krajmi, ale aj krajinami. Tento krok vnímame ako prínos pre cestujúcu verejnosť,“ dodal župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

V prostriedkoch verejnej dopravy je aj naďalej nevyhnutné dodržiavať bezpečnostné opatrenia a v autobuse nosiť respirátor, ak je to možné, dodržiavať odstupy a nosiť rukavice. Je to v záujme bezpečia cestujúcich, ale aj ochrany vodičov, ktorí každodenne zabezpečujú verejnú dopravu a denne vozia desiatky cestujúcich.

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2021 15:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.