reklama

Stredné školy v Trnavskom kraji zostanú zatvorené aj po 8. februári, prímestské autobusy jazdia aj naďalej v prázdninovom režime

Otvorenie svojich škôl pre stredoškolských študentov župa plánuje pripraviť najskôr k 15. februáru 2021.

Vyučovací proces bude v 50 župných stredných školách pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 8. februára 2021 z dôvodu zlej epidemiologickej situácie na území Trnavského kraja.

Ako informoval riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda, otvorenie svojich škôl pre študentov župa plánuje dôsledne pripraviť k 15. februáru.

Ilustračné foto: TTSK

„Župa priebežne sleduje a vyhodnocuje aktuálny vývoj epidemiologickej situácie a pokračuje v rokovaniach s ministerstvom školstva a regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva o termíne a podmienkach reštartu prezenčného štúdia. Oproti materským a základným školám, študenti stredných škôl často dochádzajú cez hranice okresov, ba aj krajov. Navyše veľká časť z nich je ubytovaná v internátoch,“ povedal Pravda.

Prímestské autobusy budú ďalej jazdiť
v prázdninovom režime

Po konzultácii a dohode župy s dopravcami bude prímestská autobusová doprava na území Trnavského kraja aj naďalej zabezpečovaná v prázdninovom režime, a to až do odvolania.

Spoločnosť ARRIVA Trnava od 8. februára 2021 rozšíri prázdninový režim o niekoľko vybraných školských spojov.

Župa je pripravená flexibilne reagovať a upraviť cestovné poriadky tak, aby uspokojila dopyt cestujúcej verejnosti. V tejto súvislosti je v pravidelnom kontakte s dopravcami, veľkými zamestnávateľmi, ako aj obcami a mestami, informoval Odbor dopravnej politiky Úradu TTSK.

Aktuálne informácie a cestovné poriadky sú zverejnené na webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach župy i jej troch zmluvných dopravcov – ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2021 12:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.