reklama

Nová kuchyňa Atómovej ulici má byť hotová v septembri, mesto vypísalo tender na jej rekonštrukciu

Trnavská radnica spustila proces verejného obstarávania rekonštrukcie kuchyne v Základnej škole s materskou školou na Atómovej ulici. Investičnú akciu takmer 830-tisíc eur s DPH si podľa mesta vyžiadala najmä novela zákona o dotáciách, z ktorej vyplýva, že žiaci základných škôl budú mať od septembra 2019 obedy zadarmo. Od roku 2006 pripravovali obedy pre žiakov Atómovej v Základnej škole na Spartakovskej ulici.

Rekonštrukcia kuchyne má byť ukončená pred začiatkom nového školského roka, teda pred 1. septembrom 2019.

Stavebné práce sa dotknú priestorov v suterené aj v prízemí. Súčasťou modernizácie je komplexná úprava priestorov školskej kuchyne s jedálňou, vrátane nových rozvodov vzduchotechniky, elektriny, kúrenia, inštalácie výťahu, zdravotechniky či statických úprav.

Kuchyňa na Atómovej ulici dostane aj nové technologické zariadenie.

Predpokladaná hodnota zákazky je 828-tisíc eur s DPH. Mesto Trnava zaplatí investíciu prostredníctvom úveru, ktorého prijatie schválili poslanci mestského zastupiteľstva vo februári 2019.

Ilustračné foto: ZŠ s MŠ Atómová

Objekt ZŠ s MŠ na Atómovej ulici ponúka pomerne veľkorysé priestory a je vhodný na rekonštrukciu tohto typu. Kapacita modernizovanej kuchyne bude 500 stravníkov.

Mesto už pred časom vypracovalo projektovú dokumentáciu rekonštrukcie kuchyne, no teraz ju bolo nutné upraviť, pretože plánovaná kapacita kuchyne a jedálne by už bola od septembra tohto roku nedostačujúca.

„Po zmene legislatívy už nemôžeme počítať s tým, že na Spartakovskej navaria aj pre Atómovú a obedy sa tam len prevezú a vydajú, ako to bolo doteraz. Pri tom množstve jedál, s ktorým musíme počítať od septembra, kuchyňa na Spartakovskej nebude mať kapacitu na stravovanie žiakov ďalšej školy. Preto chceme čo najskôr zabezpečiť rekonštrukciu bývalej kuchyne na Atómovej, aby sme tam mali podľa možnosti už od začiatku školského roka 2019 / 2020 k dispozícii novú modernú kuchyňu a jedáleň. Našťastie, potrebné úpravy si nevyžadujú veľké zásahy do projektu. Napríklad, pridáme jeden konvektomat, zväčšíme objem panvíc a kotlov na varenie, v tejto súvislosti upravíme aj vzduchotechniku, zmení sa umiestnenie elektrických prípojok, kanalizačného odpadu a prívodu vody,“ povedal vedúci odboru investičnej výstavby mestského úradu Dušan Béreš.

Výzva na predkladanie ponúk do verejnej súťaže na rekonštrukciu kuchyne trvá do 6. mája 2019.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2019 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.