reklama

Zničený a takmer prázdny činžiak na Golianovej ulici čaká komplexná rekonštrukcia

Mestský bytový dom na Golianovej ulici 3 na sídlisku Linčinanska čaká komplexná rekoštrukcia. Činžiak je v zlom technickom stave a v súčasnosti je prakticky neobývaný.

V osemposchodovom dome sú dnes obývané len tri byty. Ostatné byty sú uzamknuté, energie v nich sú odpojené, osvetlenie spoločných priestorov nefunguje.

Funkčný nie je ani výťah, šachta výťahu je poškodená. Byty na 5. a 6. podlaží boli poškodené požiarom, horelo takisto aj v suteréne.


Bytový dom na Golianovej 3 (vpravo)

Pred zahájením realizácie stavby budú obyvatelia troch bytov z budovy vysťahovaní, mesto im poskytne počas doby rekonštrukcie bytového domu náhradné ubytovanie.

Po komplexnej rekonštrukcii bude v bytovom dome 24 bytových jednotiek. Na každom podlaží budú tri byty – 1 jednoizbový, 1 dvojizbový a 1 trojizbový.

V bytoch je naplánovaná kompletná realizácia nových bytových jadier, podláh, elektroinštalácií, takisto nové budú rozvody ústredného kúrenia, zdravotechniky, plynu, vzduchotechniky a klimatizácie.

Objekt dostane nové rozvody teplej a studenej vody, vodomery s diaľkovým odpočtom, stupačky, vykurovacie telesá či termo ventily.

Dom bude zateplený, dostane novú strechu, loggie budú mať nové podlahy, hydroizolácie a zábradlia.

V spoločných priestoroch obnovia podlahy, steny, inštalujú nový výťah, výťahovú šachtu a osvetlenie.

Projekt bude hradený zo zdrojov mestského rozpočtu a čiastočne z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Predpokladané náklady vo výške 1 milión eur s DPH zrejme zníži vyhlásené verejné obstarávanie.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2018 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zničený a takmer prázdny činžiak na Golianovej ulici čaká komplexná rekonštrukcia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.