reklama

Zničený a takmer prázdny činžiak na Golianovej ulici čaká komplexná rekonštrukcia

Mestský bytový dom na Golianovej ulici 3 na sídlisku Linčinanska čaká komplexná rekoštrukcia. Činžiak je v zlom technickom stave a v súčasnosti je prakticky neobývaný.

V osemposchodovom dome sú dnes obývané len tri byty. Ostatné byty sú uzamknuté, energie v nich sú odpojené, osvetlenie spoločných priestorov nefunguje.

Funkčný nie je ani výťah, šachta výťahu je poškodená. Byty na 5. a 6. podlaží boli poškodené požiarom, horelo takisto aj v suteréne.


Bytový dom na Golianovej 3 (vpravo)

Pred zahájením realizácie stavby budú obyvatelia troch bytov z budovy vysťahovaní, mesto im poskytne počas doby rekonštrukcie bytového domu náhradné ubytovanie.

Po komplexnej rekonštrukcii bude v bytovom dome 24 bytových jednotiek. Na každom podlaží budú tri byty – 1 jednoizbový, 1 dvojizbový a 1 trojizbový.

V bytoch je naplánovaná kompletná realizácia nových bytových jadier, podláh, elektroinštalácií, takisto nové budú rozvody ústredného kúrenia, zdravotechniky, plynu, vzduchotechniky a klimatizácie.

Objekt dostane nové rozvody teplej a studenej vody, vodomery s diaľkovým odpočtom, stupačky, vykurovacie telesá či termo ventily.

Dom bude zateplený, dostane novú strechu, loggie budú mať nové podlahy, hydroizolácie a zábradlia.

V spoločných priestoroch obnovia podlahy, steny, inštalujú nový výťah, výťahovú šachtu a osvetlenie.

Projekt bude hradený zo zdrojov mestského rozpočtu a čiastočne z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Predpokladané náklady vo výške 1 milión eur s DPH zrejme zníži vyhlásené verejné obstarávanie.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2018 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Zničený a takmer prázdny činžiak na Golianovej ulici čaká komplexná rekonštrukcia”

 1. 1
  obcan says:

  Kde su tie casy ked byval na balkone aj kon. :-)

  • 1.1
   dezider says:

   jáááj tak kon nemal chybu a bol ešte jeden byt kde vytrhali parkety a urobili vatru v obyvačke

   • 1.1.1
    ABC says:

    Chalani čo závidíte,tradícia je tradícia .Deti musia končiť v osobitnej škole v tretej triede, aby im bola v 18 rokoch priznaná debilita a na celý život vystaráno. Invalidný dôchodok a normálny dôchodok potom lepší ako ten čo pracoval celý život,lebo sa im počíta z priemerného platu v národnom hospodárstve.No neber to.

   • 1.1.2
    Mišurko says:

    Parkety sa trhali na Coburgovej, na Golianke bolo len lino.

    Inak som prekvapený, že vtedy kôň (respektíve poník) súdruhom nevadil, keď ich z Východného Slovenska nútene presťahovali do TT kvôli práci v TAZ.

    Ale trochu smutné je aj to, že im súdruhovia ani nevysvetlili, ako sa ten byt používa. Skrátka: tu budeš bývať a čau. No ja by som sa tiež bál o svojho koníka, keby som ho musel mať v noci priviazaného pod schodami vonku…

    • 1.1.2.1
     Labakan says:

     Cigáni z východu presťahovaný za účelom nástupu do pracovného pomeru v podniku TAZ bývali v kolonii a dostali zrekonštrované najlepšie byty v Trnave .Po prvom týždni pracovalo zo150 novoprijatých zamestnancov, myslím že zo 10. Nebola to chyba súdruhov, lež jedného tvrdohlavého riaditeľa .Potom mu to súdruhovia spočítali. Poníka mali naši cigáni Trnavský. Stojkovci aj kar usporiadali, ked i koňa oviezli na bitúnok a do rána mali druhého.

 2. 2
  ferino says:

  Túto usilovnú , likvidačnú partiu spoluobčanov je potrebné angažovať na búracie práce torza nemocnice v Rázsochách. V tom sú nedostižní.

 3. 3
  Peter says:

  Alebo ked sa na balkone grilovalo.To bolo top.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.