reklama

Ubytovňu na Zelenečskej ulici čaká kompletná rekonštrukcia

Kompletnú prestavbu interiérov spojenú s obnovením exteriérov pripravuje trnavský investor v objekte ubytovne bývalej automobilky TAZ na Zelenečskej ulici v Trnave. Projekt rekonštrukcie ubytovne na “Bývanie nižšieho štandardu” obdržal v minulých dňoch stavebné povolenie.

Zásadné zmeny sa dotknú aj exteriérov budovy

Z dokumentu vyplýva, že investor pripravuje celkovú prestavbu oboch šesťpodlažných objektov ubytovne. Po rekonštrukcii tu má vzniknúť 162 bytových jednotiek, z toho 103 garsóniek, 47 1-izbových, 11 2-izbových a jeden 3-izbový byt správcu budovy.

V rámci búracích prác budú odstránené jestvujúce umakartové jadrá i so sanitárnymi zariadenia a kuchynskými linkami. V nosných stenách dôjde k vybúraniu dverných otvorov pre vstupné dvere do garsóniek, zdemontované budú celozasklené oceľové schodiskové steny a štítové copilitové steny. Navrhované stavebné úpravy riešia vybudovanie nových murovaných sociálnych jadier a osadenie nových sanitárnych zariadení a kuchynských liniek, nové vstupy do garsóniek, domurovanie jestvujúcich dverných otvorov, zrealizovaná bude aj povrchová úprava stien a podláh,” uvádza sa v projektovej dokumentácii.

Z pohľadu vonkajšej modernizácie budovy plánuje investor úpravu schodiskových fasád, realizáciu nových okenných otvorov, ako aj zateplenie objektu. Vštítových stenách budú domurované parapety a osadené plastové okná.

Úpravou dispozičného riešenia jednotlivých podlaží bude v objekte bytového domu vytvorených 162 bytových jednotiek. Každý z bytov bude mať vlastné meranie spotreby elektrickej energie. Na prízemí bude byt správcu objektu, kočikáreň a recepcia, záložna a priestory pre upratovačku. Stavebné úpravy chce investor realizovať v niekoľkých pracovných cykloch, so zreteľom na čo najmenšie obmedzenie plnej prevádzky v jednotlivých pavilónoch.

Stavebné práce by sme chceli odštartovať v horizonte asi jedného mesiaca. Našim zámerom je po rekonštrukcii ponúkniť klientom slušné a zmodernizované byty do prenájmu,” informoval nás zástupca investora Jozef Hrúz.
Po celkovej renovácii objektu jestvuje predpoklad, že dôjde aj k podstatnej obmene nájomníkov. Zostanú len takí, ktorí sa dokážu slušne správať k cudziemu majetku a zároveň budú schopní platiť nájomné.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2010 3:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ubytovňu na Zelenečskej ulici čaká kompletná rekonštrukcia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.