reklama

Ubytovňu na Zelenečskej ulici čaká kompletná rekonštrukcia

Kompletnú prestavbu interiérov spojenú s obnovením exteriérov pripravuje trnavský investor v objekte ubytovne bývalej automobilky TAZ na Zelenečskej ulici v Trnave. Projekt rekonštrukcie ubytovne na „Bývanie nižšieho štandardu“ obdržal v minulých dňoch stavebné povolenie.

Zásadné zmeny sa dotknú aj exteriérov budovy

Z dokumentu vyplýva, že investor pripravuje celkovú prestavbu oboch šesťpodlažných objektov ubytovne. Po rekonštrukcii tu má vzniknúť 162 bytových jednotiek, z toho 103 garsóniek, 47 1-izbových, 11 2-izbových a jeden 3-izbový byt správcu budovy.

V rámci búracích prác budú odstránené jestvujúce umakartové jadrá i so sanitárnymi zariadenia a kuchynskými linkami. V nosných stenách dôjde k vybúraniu dverných otvorov pre vstupné dvere do garsóniek, zdemontované budú celozasklené oceľové schodiskové steny a štítové copilitové steny. Navrhované stavebné úpravy riešia vybudovanie nových murovaných sociálnych jadier a osadenie nových sanitárnych zariadení a kuchynských liniek, nové vstupy do garsóniek, domurovanie jestvujúcich dverných otvorov, zrealizovaná bude aj povrchová úprava stien a podláh,“ uvádza sa v projektovej dokumentácii.

Z pohľadu vonkajšej modernizácie budovy plánuje investor úpravu schodiskových fasád, realizáciu nových okenných otvorov, ako aj zateplenie objektu. Vštítových stenách budú domurované parapety a osadené plastové okná.

Úpravou dispozičného riešenia jednotlivých podlaží bude v objekte bytového domu vytvorených 162 bytových jednotiek. Každý z bytov bude mať vlastné meranie spotreby elektrickej energie. Na prízemí bude byt správcu objektu, kočikáreň a recepcia, záložna a priestory pre upratovačku. Stavebné úpravy chce investor realizovať v niekoľkých pracovných cykloch, so zreteľom na čo najmenšie obmedzenie plnej prevádzky v jednotlivých pavilónoch.

Stavebné práce by sme chceli odštartovať v horizonte asi jedného mesiaca. Našim zámerom je po rekonštrukcii ponúkniť klientom slušné a zmodernizované byty do prenájmu,“ informoval nás zástupca investora Jozef Hrúz.
Po celkovej renovácii objektu jestvuje predpoklad, že dôjde aj k podstatnej obmene nájomníkov. Zostanú len takí, ktorí sa dokážu slušne správať k cudziemu majetku a zároveň budú schopní platiť nájomné.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2010 3:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ubytovňu na Zelenečskej ulici čaká kompletná rekonštrukcia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.