reklama

Ubytovňa na Zelenečskej ulici prejde do jesene kompletnou rekonštrukciou

Začiatkom januára začala komplexná rekonštrukcia ubytovne na Zelenečskej ulici. Objekt pôsobí už dlhé roky zanedbaným dojmom.

Vlastníci ubytovne sa rozhodli súčasný stav zmeniť. Po rekonštrukcii ponúknu asi polovicu bytových jednotiek na predaj.

Rekonštrukcia objektu, ktorý patril v minulosti do majetku skrachovaných Trnavských automobilových závodov, sa dotkne exteriérov budovy aj interiérov.

Budova dostane novú fasádu, zateplenie, príde aj ku kompletnej výmene a inštalácii nových plastových okien.


V jednej časti ubytovne budú po rekonštrukcii k dispozícii jednoizbové byty do osobného vlastníctva

Súčasťou obnovy objektu ubytovne v interiéroch bude rekonštrukcia všetkých spoločných priestorov, v bytoch budú položené nové plávajúce podlahy, inštalovaná nová sanita, dvere a keramické obklady v kúpeľniach.

Projekt počíta aj s modernizáciou inžinierskych sietí v objekte.

Stavebné práce v ubytovni sa rozbehli na začiatku januára 2017, rekonštrukcia bude ukončená v priebehu jesene tohto roka.

Po dokočení projektu uvažujú vlastníci objektu s predajom bytov v jednej polovici ubytovne novým vlastníkom.

Druhá časť objektu bude slúžiť aj naďalej na dlhodobý prenájom bytových jednotiek.

Predaj 1-izbových bytov s balkónom s výmerou približne 28 metrov štvorcových má začať po skončení stavebných prác.

Sídlisko Linčianska zažíva v ostatnom období zvýšený záujem investorov aj pozornosti zo strany mesta.

Po niekoľkých projektoch realizovaných samosprávou vo vnútroblokoch sídliska pripravujú svoje zámery na Linčianskej aj ďalší súkromní investori.

Čochvíľa odštartuje na pozemkoch za ubytovňou výstavba rezidenčného projektu MIKO s asi 250 bytmi, investíciu do nových obchodných jednotiek na Zelenečskej a Mikovíniho ulici pripravuje iný súkromný developer.

Ulož ako PDF
Napísal 23. januára 2017 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.