reklama

Krajskí cestári informujú o prebiehajúcej rekonštrukcii na Zelenečskej ulici

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) zverejnila bližšie informácie o prebiehajúcej rekonštrukcii okružnej križovatky na Zelenečskej ulici a následnej oprave ďalšieho úseku pri križovatke Zelenečská – M. Gorkého – F. Kráľa pri Trnavskom dvore.

Práce prebiehajú od 2. novembra a predpokladaný čas ukončenia je 23. november 2020.

“Cesta v tomto úseku má výrazné poruchy vrchnej a niekde aj spodnej vrstvy vozovky. Zároveň bude realizovaná aj výšková úprava mreží vpustí a poklopov šácht a ostatných povrchových zariadení. Oprava vozovky a jej konštrukčné vrstvy boli navrhnuté pre III. triedu dopravného zaťaženia. Vzhľadom na rozsah prác na okružnej križovatke bolo potrebné úplne vylúčiť z dopravy osobné vozidlá. Výnimku majú iba autobusy, vozidlá stavby a dopravnej obsluhy. Práce na križovatke budú prebiehať po poloviciach. To znamená, že v jednom jazdnom pruhu bude doprava, prostredníctvom svetelnej signalizácie, zabezpečená pre vozidlá s udelenou výnimkou,” približuje SÚC TTSK.

FOTO: SÚC TTSK

Mapa obchádzkových trás je zverejnená tu.

Práce na ulici Zelenečská pri reštaurácii Trnavský dvor budú prebiehať tiež po poloviciach a doprava zostane zachovaná v jednom jazdnom pruhu.

“Prosíme vodičov o trpezlivosť pri dopravných obmedzeniach, ktoré sa týkajú nielen osobných vozidiel ale aj verejnej hromadnej dopravy. Presmerovaná bude časť spojov linky č. 5 a druhá časť spojov linky 5 bude premávať ako nové spoje náhradnej linky 35,” pripomína SÚC TTSK.

Aktuálny cestovný poriadok nájdete na stránke dopravnej spoločnosti Arriva.

Celková hodnota prác je na úrovni 87,5 tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2020 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.